Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért van az hogy most az...

Miért van az hogy most az egyetemi éveimre lettem teljesen pattanásos?

Figyelt kérdés

13-14-15 évesen zsíros, pattanásos bőröm volt, az teljesen természetes, ezután teljesen kitisztult az arcom a középiskola 2. felére. Nem csak bebeszélem magamnak, a rólam készült képek is alátámasztják hogy egy darab pattanásom sem volt. Aztán most egyetemre mentem, és december-január körül úgy elkezdtek terjedni minta futótűz! Ráadásul a nyomuk is megmarad.


Egyelőre csak kenegetem az arcom, gyógyszert nem vagyok hajlandó szedni.


2016. ápr. 24. 17:27
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez azért van, mer tmost az egyetemen stresszesebb életet élsz, zh-k, vizsgák stb... Ez meg a bőrödön is meglátszik. A stressz okozza, próbálj meg kicsit lazítani, relaxálni!
2016. ápr. 24. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
stressz , esetleg megvaltozott hormonhaztartas ( pl fogamzasgatlo, vagy valamilyen pajzsmirigy mukodesi gond), esetleg zsirosabb, fuszeresebb etelek fogyasztasa.
2016. ápr. 24. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Az első vizsgaidőszakom nagyon laza volt, és akkor kezdtek megjelenni tömegesen, úgyhogy én a stresszt kizárnám.
2016. ápr. 24. 17:37
 4/7 anonim ***** válasza:
Étkezéseid milyenek? Nem fogyasztasz túl sok zsíros, nehéz ételt?
2016. ápr. 24. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Gondolkoztam a táplálkozáson már korábban, és arra jöttem rá hogy az se igazán okozhatja, húsok közül is inkább csirkét meg pulykát eszem. Gyors kaját ritkán eszem mert drága! Gyümölcsöt, zöldséget viszont elég keveset eszek, az is lehet tényező?
2016. ápr. 24. 17:45
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha semmi konkrét dologhoz nem tudod kötni, akkor szerintem érdemes lenne elmenni bőrgyógyászhoz (vagy esetleg kezdésnek a háziorvosodhoz), mert elég sok minden kiválthatja a pattanásokat, ahogy előttem már leírták, pl a hormonháztartásod borulása.
2016. ápr. 24. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Keress fel egy endokrinológust, lehet valamilyen anyagcserezavar tünete.
2016. ápr. 24. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!