Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Vérzészavar mit tegyek?...

Vérzészavar mit tegyek? Febr.25-től Márc.16-ig tartott a menstruációm most pedig Áprl.16-án újra megjött, és azóta is megvan (12 napja).

Figyelt kérdés
Sokszor volt tavaj olyan, hogy 2-3hónapig meg se jött, és teszteket csináltam mindig, de negatív volt mindig figyelünk a barátommal együttlétnél nehogy valami történjen. Vérszegény is vagyok szedek gyógyszert rá. Voltam Jan.-ba nőgyógyásznál, de szerinte nem állítótodott be a ciklusom meg is vizsgált. Volt olyan, hogy a gumi kiszakadt így mentünk egyből a dokihoz és írt fel 75órás tablettát (4-5 hónapja volt ez) lehet attól van? Tampon befolyásolja ezt? Használjak inkább betétet? Élénk piros a vér valamikor kevés de napi 3-4x cserélek tampont (néha kicsit darabos). 18 éves vagyok, de már nincs ötletem mitől lehet ez. Ha valakivel történt már hasnonló dolog kérem segítsen! Az orvos megvizsgálna így is? Elmennék, de lehet megint csak azt mondaná, hogy nem állt be a menstruációm(18 évesen én furcsállom). Olvastam neten, hogy stressz illetve fogyás is befolyásolhatja 2kg-t most fogytam nem tudom ez jelent-e valamit. Köszönöm, hogy elolvastad. És a válaszokat előre is köszönöm! :)
2016. ápr. 28. 00:00
 1/6 anonim ***** válasza:
Nézesd meg ultrahanggal. Ha idősebb lennél lehetne mióma (nekem az volt) de az 35 felett szokott lenni.
2016. ápr. 28. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Olyan nőgyógyászt keress aki hajlandó hüvelyi ultrahanggal megnézni.
2016. ápr. 28. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én már háromszor jártam úgy, hogy nagyon hosszú menstruációm volt (egyszer két hónapos, egyszer három, legutóbb pedig több mint fél évig tartott). Az első alkalommal gyógyszerrel el tudták mulasztani, második alkalommal gyógyszer nem segített, műtétre volt szükség, harmadik alkalommal se gyógyszer, se műtét nem segített. Senki azt sem tudta megmondani, hogy mi okozta. Egyszer csak elmúlt, és azóta nincs bajom a menstruációmmal.

De mindenképpen menj orvoshoz. Így is megvizsgál, hogy beteg vagy. Lehet hormonzavar, ciszta, méhszájseb, mióma (nekem 24 évesen van két miómám, a nők 10%-ának 35 éves kor alatt is van, szóval ez sem csak az idősek betegsége). Január óta sok idő eltelt, sok minden változhatott. Ne húzd az időt. 2 kg fogyás nem számít, ez még bent van bőven a természetes súlyingadozásban.

2016. ápr. 28. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
És nem mondta a doki hogy kiműti a miómát? A dokim kiműtötte a méhem megmentésével. Azóta minden oké.
2016. ápr. 28. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Rosszul fogalmaztam, mert 2 volt, már csak egy van. Az egyiket ki tudták műteni, de a másiknak olyan az elhelyezkedése, hogy többet ártana a műtét mint használna, és biztosak benne, hogy a vérzészavart nem az okozza, így nem bolygatnák, főleg hogy szeretnék még gyerekeket. Több orvos véleményét is kikértem, mind egyetértett abban, hogy annak a miómának a kiműtésével túl sok kárt okoznánk, azt hagyjuk, a másikat egyszerűen el tudták távolítani, azt ki is szedték egy egyszerű kisműtéttel.
2016. ápr. 28. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Ja és vérszegény is vagyok azt elfelejtettem leírni. Köszönöm nektek a válaszokat! 😊
2016. ápr. 29. 10:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!