Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Urológushoz kéne mennem?

Urológushoz kéne mennem?

Figyelt kérdés

Az urológus mivel foglalkozik?

Ha a péniszemmel van baj, hozzá kell fordulnom, vagy vmi más orvoshoz?

Hogyan tudok bejutni egy urológushoz? (kell-e hozzá háziorvosi beutaló vagy vmi hasonló, vagy csak besétálok hozzá a panaszommal)

Bocsi a sok kérdésért, még gyerek vagyok.


2010. ápr. 7. 19:58
 1/3 anonim ***** válasza:

A kiválasztó szervrendszer minden részének betegségeire. Értem ez alatt a vesék, a húgycső, a húgyvezeték és a hólyag betegségeit. Részben ide tartozhatnak a nemi betgségek is, bár ezek felisemrése csak az urológus dolga, kezelése a bőr és nemi beteg szakorvos feladata. Részben a hormonális anomáliák kivizsgálása és felismerése, (mellékvesék főleg) de a kezelés ált endokrinológus dolga. Bizonyos szexuális zavarok felismerése és kezelése szintén az urológus dolga, kivéve a pszchichés eredetűeket.

ahogy vizsgál:

a nemiszervek kulso megtekintese

vizeleti es hugyko vagy veseko panaszoknal a vese, hugyholyag vizsgalat (eszkozosen, ultrahanggal vagy rtg atvilagitassal, labor vizelet vizsgalat stb...)

parosztata panaszoknal kitapintassal, labor,

ultrahanggal stb......

Pontosan mi a problemad?

amugy van olyan ahol kell van olyan ahol nem ( beutaló)

2010. ápr. 7. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

nem tudom mi rá a szakszó - odatapadt a bőr.

de elég keményen és régóta, és mintha azóta beferdült volna a cerka.

sajnos csak most vettem bátorságot, hogy elmenjek a problémával az orvoshoz, már nagyon zavar, és szexet se merem vállalni így.

köszi a válaszokat ;)

2010. ápr. 7. 20:13
 3/3 anonim ***** válasza:

Kis letapadást finoman próbáld megoldani, ne feszegesd és ne rántsd, vigyázz, ne repedjen, ne szakadjon, mert aztán hegesedik majd.

Ha orvoshoz mész, nagy valószínűséggel fölír majd valami kenőcsöt, ami segít majd ebben, ha bármi módon műteni akarna majd, akkor vigyázz, hogy a fitymából a lehető legtöbbet megtartsd. A dokik sokszor ahogy meglátják, szeretik maguknak leegyszerűsíteni a dolgot és egy teljes körülmetélést ajánlani.

De mielőtt ezt elsütné, gondolj rá, hogy léteznek egyéb módszerek, kevésbé radikális műtétek. (bemetszés, plasztika, részleges metélés, stb)

2010. ápr. 8. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!