Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Nem jön meg ez normális?

Nem jön meg ez normális?

Figyelt kérdés

Már két ciklus is kimaradt és nem tudom miért

Nem vagyok terhes ,hisz nem élek nemi életet.1 éve van meg lehet nem állt még be rendesen?volt hogy már késet 1 hetet vagy ki maradt egy ciklus stb de 2 hónapot nem késet meg.Kozre játszhat hogy fogyozom?



2016. máj. 2. 13:08
 1/7 anonim válasza:

Igen.

100%, hogy a fogyókúra az oka ebben az esetben.

(Egyébként is előfordulhat egyébként kimaradás, sok minden okozhatja, de ha fogyózol, akkor most tuti "az a ludas".

És el kellene gondolkoznod, hogy helyesen fogyózol-e, mert az már rossz jel, ha a szervezetedet annyira megviseli, hogy nem jön meg...

Talán túl nagy a súlyvesztés.)

2016. máj. 2. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod!tudnal tanacsolni valamit?Nem vagyok tulsulyos pár kilo felesleg van rajtam
2016. máj. 2. 14:40
 3/7 anonim válasza:

1. vagyok

Én is jártam így...

Egészségtelenül fogytam. Pl. nagyon keveset ettem és így a szervezetem átment "pánik módba" és többek között ezért nem jött meg.


Csak a lassú fogyás a tartós.

Több apró változtatást csinálj a táplálkozásodban. Vagy az is elég ha egy egészségtelen ételt kiiktatsz. Pl. ha reggelire valami péksütit eszel, akkor mostantól egyél helyette zabkását banánnal, cukor nélkül.

Vagy ha minden nap eszel édességet, akkor jelölj ki egy napot, amikor megengedsz magadnak egy csokit/tortát stb és a többi napon semmi.


Heti háromszor meg csinálj valami sportot. 20 perc kocogás is elég.

Lehet, hogy 2-3 hónap is kell, hogy meglátszódjon az eredmény, mert kicsik a változtatások, viszont fenntartható és tartós lesz.

2016. máj. 2. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segìtséged!:))
2016. máj. 2. 18:17
 5/7 A kérdező kommentje:
És amikor abbahagytad az "egészségtelen fogyást"mennyi idő volt mire megjott?
2016. máj. 2. 18:18
 6/7 anonim válasza:

Nekem 4 hónapig maradt ki.

Viszont egy barátnőm szintén hasonló helyzetben volt, és neki nagyon sokáig, nagyjából egy évig.


De nem hiszem, hogy nálad olyan drasztikus lenne a helyzet, mint nála volt.


Alapjában véve szerintem nem tragédia, ha nem menstruálsz, pl. a fogamzásgátló is meg tudja szüntetni vagy lecsökkenteni, és a szervezetnek nem lételeme a menstruáció, a probléma másban rejlik, és az, hogy a menstruációd is leáll, az valami nagyobb problémára figyelmeztet.


Egyébként a nagyobb súlyvesztés / egészségtelen táplálkozás / kevés evés tényleg hiánybetegségekhez vezethet és pl. a hajad is elkezdhet hullani.

Anorexiásoknál, akik hosszú időn keresztül nagyon megvonják maguktól a táplálékot, ez a kettő gyakori probléma. Nincs menstruáció, hullani kezd a hajuk stb.

2016. máj. 2. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm!:)
2016. máj. 3. 21:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!