Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Most akkor káros vagy ártalmat...

Most akkor káros vagy ártalmatlan a fluorid és a fluor?

Figyelt kérdés

Ártalmas a csapvízben,fogkrémben vagy sem?

Rákosak leszünk tőle vagy sem?


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]



2016. máj. 12. 12:12
 1/2 anonim ***** válasza:

Nekem az az álláspontom, hogy fogkrémeben nem káros, mert azt úgyse nyeled le. Ha minimális is marad a szájban öblítés után, akkor az meg jót tesz a fogaknak. Valamennyi nyilván kell fluoridból is.


A csapvíz fluroidizálása viszont felesleges, de ez nálunk nem téma. Amerikában fluoridizálják a csapvizet, itthon szerencsére nem.


Itthoni ásványvizek fluorid tartalma szintén csekély.


Értendkiegészítőben külön nem kell szedni, és nem is nagyon van.


Szóval szerintem itthoni viszonyok között ez túl van

lihegve, mert nem viszünk be jelentős mennyiségű fluoridot.


Amúgy sokan nem tudják, hogy a tea, főleg a zöld tea tök sok fluoridot tartalmaz. Mégsem mondja senki, hogy ne igyuk. Sőt. Állítólag tök egészséges. A japánoknak sincs gondjuk a fluorid túladagolással.


Szóval az itthoni átlag fluorid bevitel fogkrémből vagy bármi másból szerintem semmilyen egészségügyi kockázatot nem jelent, nem érdemes ezen agyalni.

2016. máj. 12. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Gondolom ez is koncentráció függő mint minden más. Magyarán nagy mennyiségben mérgező kicsiben pedig ártalmatlan lehet. A fluor maga mérgező viszont nyomelemként fontos szerepet tölt be a csontképződésben, felelős a csontok és a fogzománc keménységéért. Nagyon kis mennyiségben van a kávéban és a teában is. Ha nagyon tartasz tőle keress olyan fogkrémet amiben nincs, ha igaz, ha nem az emberek nagyobb hülyeségeket is elhisznek és ezért jó piac ennek a kiaknázása, szal biztos van ilyen készítmény.
2016. máj. 12. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!