Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Lehet abból bármi gond, ha a...

Lehet abból bármi gond, ha a bal lábamat jobban terhelem, mint a jobbat?

Figyelt kérdés
Szóval volt egy műtétem, melynek következtében 6 hétig nem használtam a bal lábamat, helyette a jobb lábamon ugráltam. Emiatt a 6 hét elteltével azt láttam, hogy a jobb vádlim izomosabb (nagyobb) lett a balnál, ezért elkezdtem jobban terhelni a bal lábam, mint a jobbat (járás és kerékpározás közben is, az utóbbi sportot heti 13-15 órában űzöm). Az lenne a kérdésem, hogy okozhat-e bármi problémát, hogy az egyik lábam jobban terhelem, mint a másikat? Egyébként még növésben vagyok, és annak köszönhetően, hogy jobban terhelem a bal lábam, már a bal vádlim is erősebb lett, és lényegesen kisebb a méretkülönbség a két vádli között, mint közvetlenül a műtét után. Előre is köszönöm a válaszokat!

2016. máj. 16. 08:36
 1/1 anonim válasza:
Hát ha nem érzed hogy fáj, és úgy működik mint ahogy kell neki (már amennyire egy műtét után lehet) akkor nem gond, de ha szemre kb. egyformák, akkor terheld őket egyformán :D Ne terheld le amúgy annyira nagyon az egyiket... Én snowboardozom, és végig a hátsó (bal) lábamra terhelek és már sántítok egy ideje... Szóval mindent csak mértékkel :D
2016. jún. 8. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!