Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Lehetséges, hogy valamilyen...

Lehetséges, hogy valamilyen gombás fertőzés?

Figyelt kérdés
A tenyeremen és a talpamon nagyon apró vízhólyagszerű dudorok vannak. korábban is volt már ilyen, de akkor 1-2 nap alatt elmúlt és a talpamon most jött ki először. Lehetséges, hogy valamilyen fertőzés? Vagy esetleg valamilyen allergiás reakció?
2016. máj. 20. 21:35
 1/5 anonim ***** válasza:
Ez diszhidrózis, az ekcéma egy fajtája. Érdemes vele bőrgyógyászhoz menni, mert okozhatja allergia.
2016. máj. 20. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors választ. Azt nem tudod, hogy mi okozhatja? Próbáltam végiggondolni, hogy az utóbbi napokban mivel érintkeztem, amivel korábban nem nagyon és csak egy dolog jutott eszembe. kipróbáltam a Lifestyles Skyn nevezetű óvszerét, ami nem latex, hanem valami más szintetikus anyagból van, és hát, ott lent is viszkettem tőle. Lehetséges, hogy ugyanez miatt lett ilyen a tenyerem is?
2016. máj. 20. 22:02
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem lehet kizárni, viszont mivel a talpad nyilván nem érintkezett vele, ezért én elsősorban nem erre gondolnék. Mosószer, öblítő, tusfürdő, állatszőr, vagy valamilyen tisztítószer, én első körben ezeket gondolnám át.
2016. máj. 20. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Állatszőr tuti nem, 2 éve van kutyánk. Szerintem az öblítő lesz, most hogy belegondoltam. Köszi a tippeket :)
2016. máj. 21. 00:59
 5/5 anonim ***** válasza:
Igazán nincs mit. :) Öblítő helyett használj ecetes vizet, a bőrgyógyászok ekcémára ezt szokták tanácsolni.
2016. máj. 21. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!