Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mennyire igaz az, hogy az...

Mennyire igaz az, hogy az zsebben hordott telefonnak a sugárzása károsítja a spermát? A károsítás alatt mit kell érteni? Esetleg ha ez igaz, akkor hol kellene hordani a telefonom, hogy ne legyen bajom?

Figyelt kérdés
2016. máj. 20. 23:29
 1/8 anonim ***** válasza:
67%
Jah, a barátnőm is mondta, hogy mostanában elég térerő íze van a spermámnak.
2016. máj. 20. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Hahaha :D Ez jó volt :D
2016. máj. 20. 23:45
 3/8 anonim ***** válasza:
45%
Attól függ hová szeretnéd kapni az ütést, ugyanis szaknyelven így fejezik ki azt a sugárzásmennyiséget, amekkorát egy készülék használta közben kénytelen vagy elszenvedni. Elvileg ha egy telefon nincs kapcsolatban semmiféle hálózattal, akkor semekkora ütést nem mér a szervezetedra, ha viszont internetezel, telefonálsz, gps–t használsz, akkor ezzel a kockázattal mindenképpen számolnod kell. Belehalni nem lehet, de nyilván nem is hasznos, hogy állandóan rádióhullámok kereszttüzében élünk. Az új G4 technológiánál már állítólag elenyésző ez a mérték, de nem tudom, ennek még nem néztem utána. Én szeretem ezeket a mobil készülékeket és a fejlődés annyira gyors ütemben halad, hogy ez pár év múlva már biztosan nem fog semmilyen egészségügyi kockázatot jelenteni, már most sem jelent igazán... Nem hiszem, hogy pont ez miatt nem lehet majd gyeteked, bár ki tudja miért kérdezted... Vannak akik alapanyagként használják a spemát különböző ételek elkészítéséhez...
2016. máj. 21. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
23%

Attól függ, hol hordod és mit csinálsz vele, amikor éppen nem telefonálsz.

Ugye a telefon normálisan telefonálásra való, máskor csak készenlétben van. De ha ez egy okostelefon, és folyamatosan csinál valamit, akkor kénytelen állandóan sugározni.

Tehát akkor tartsd távol a golyóidtól és az agyadtól.

A tested többi része nem ennyire érzékeny rá.

Mellényzsebet ajánlok, vagy tartsd a táskádban.


A telefonálásnál pedig percenként cserélj fület :-)

2016. máj. 21. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
25%
Percenként fület cserélni? Akkor jól végig kell gondolnom, hogy kivel fogok 2 percet telefonálni. És utána mi lesz? e-mailezni fogok mindenkivel? Amúgy szerintem egyáltalán nem káros. Anno a törhetetlen 3310-esek korában is volt egy ilyen legenda, hogy bekapcsolt állapotban olyan erősen sugároznak a telefonok, hogy ha leteszel az asztalra 4-et egymással szemben, és középre beteszel egy szem kukoricát, akkor kipattog ha egyszerre hívják mind a 4 készüléket. Aztán a mítoszirtók rácáfoltak. Ahogy fejlődik a technológia, a biztonsági előírások is egyre szigorúbbak, úgyhogy szerintem emiatt felesleges aggódni. Amúgy is egész nap a Wi-Fi kereszttüzében éljük az életünket, plusz ott vannak a rádióhullámok is. Ja és mellesleg az elektromos vezetékek is bocsátanak ki valamekkora sugárzást. tehát nagyfeszültség alatt tartózkodni sem túlzottan ajánlott huzamosabb ideig. (hónapokra, évekre gondolj) Anno, amikor a Fókusz még nem ilyen bulvár szennymagazin szintjén mozgott, hanem értelmes riportok voltak benne, akkor el is mentek egy ilyen településre, ahol abnormálisan sok gyerek született valamilyen rendellenességgel. Ott be is bizonyították, hogy a magasfeszültségű kábelek okozta sugárzás a bűnös.
2016. máj. 21. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"egész nap a Wi-Fi kereszttüzében éljük az életünket"

De ezek nem centikre vannak tőled, és a sugárzás négyzetesen csökken. Fél méterre már figyelni se kell rá, csak ha zajos.

A nagyfeszültségű vezeték még messzebb van.

2016. máj. 21. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Igen, én is erre akartam célozni, hogy ha ennyire károsak lennének ezek a sugárzások, akkor sokkal több minden miatt kellene aggódni, mint a telefon...
2016. máj. 21. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Egyébként alaphelyzetben nem a károsítás az első - hanem a melegítés. Ez pedig zavarja a spermatermelést a herében, és csak hosszabb távon károsít.
2016. máj. 21. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!