Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi okozhatja, hogy ülés...

Mi okozhatja, hogy ülés közben, illetve ha hosszabb ülés után felállok, fájdalmat érzek?

Figyelt kérdés

Konkrétan a végbelem nyílásától kicsivel beljebb, nem körülhatárolható helyen érzem ezt. Nem is a fájdalom a legjobb szó, inkább talán mondjuk, hogy kellemetlen, de hamar elmúló, tompa "rossz érzésem" van.

Ha ez számít: sokat ülök sajnos, és mozgásszegény az életmódom, valamint vszínű, hogy van aranyerem is. Orvoshoz menni nem merek ilyen kínos problémával, mert szégyelleném, hogy megvizsgáljon. Ugyanakkor - mivel hipochonder-alkat vagyok - már arra is gondoltam, hogy talán vékonybélrákom van. :-/

Mit tehetek orvos nélkül, ha mégis csak az aranyér okozza ezt a tünetet? Van vmilyen hátékony szer/kenőcs a fájdalom ellen?

Előre is köszi a segítséget!


23 éves lány


2010. ápr. 10. 15:30
 1/3 anonim ***** válasza:

Az orvos előtt nem kell szégyenkezni hiszen előbb utóbb úgyis mindenki orvosi ellátásra szorul, jobb megszokni!

Vannak aranyér kenőcsök minden patikában recept nélkül. Az aranyér népbetegség nincs abban semmi szokatlan. Puha székek, erős székrekedés hosszú egy helyben való ülés bizony fájdalmakat vált ki. A rák nem fáj csak a végén de akkor kibírhatatlan, nincs rákod! Javasolnám hogy keményen ülj ha meglehet oldani, lehetett kapni régen direkt erre acélra kifejlesztett párnát...

2010. ápr. 10. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Áhh, végbélrákot akartam írni. :-D :-S

Köszönöm a választ! ... A neten azt olvastam amúgy, hogy végbélráknál is érezhet fájdalmat az ember ülés közben. Remélem én is, hogy "csak" aranyér okozza a problémát.

2010. ápr. 10. 15:56
 3/3 anonim ***** válasza:
23 évesen 1 az 1000000 hez hogy rákod legyen :D
2010. ápr. 10. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!