Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Néha szokott fájni elég...

Néha szokott fájni elég erősen a szivem (vagy kőrnyéke) tavaly ősszel voltam EKG-én az orvos nem talált semmit. Akkor mi okozzatja a fájdalmat?

Figyelt kérdés
2011. júl. 24. 14:21
 1/3 A kérdező kommentje:
okozzatja= okozhatja (bocs)
2011. júl. 24. 14:23
 2/3 anonim ***** válasza:
Sokat stresszels, aggódsz? Nekem attól volt.
2011. júl. 24. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nekem 19 éves korom óta bele-belenyillal. Akkoriban néha majd összeestem és nagyon féltem. Semmit nem találtak.

Később hallottam, hogy lehet idegi alapon. Ez picit megnyugtatott, de sok évbe került, mire megszoktam. Mostanában már ritkán van, de fel se veszem. Makkegészséges a szívem, szívultrahangon is voltam, ezt azért ajánlom neked is.

Mostanában azon gondolkozom, lehet összefüggésben a gyomorsavval. A szívideg a gyomorszáj mögött van és hallottam, hogy a sav egy reflexíven keresztül ingerelheti a szívideget.

Sosem mondta ezt nekem orvos, de mostanában arra gondolok, 19 éves koromban a szívfájásaim a gyomorsavam miatt voltak.

Most, 33 éves koromra totál refluxos lettem, és bizony, amikor érzem, hogy sok a savam, gyakrabban fáj a szívem is. Néha úgy markolok bele, a frászt kapja mindenki. Pokolian tud fájni.

Nem ártana egy kis Salvus vizes kúrát tartani, esetleg recept nélküli savlekötőt szedni. De ne állj rá állandóan, én is csak akkor szedem, ha nagyon muszáj, nem vagyok hajlandó gyógyszeren élni. A Salvus víz kevésbé káros, kipróbálhatod hónapokra is.

2011. júl. 24. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!