Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » 14 évesen lehet bajom a saját...

14 évesen lehet bajom a saját testsúlyos edzéstől?

Figyelt kérdés

Sziasztok. 14/f vagyok.

176 cm 64 kg.

Elkezdtem egy saját testsúlyos edzést ami a 300 edzésterven alapul.

Szerintetek folytassam tovább?

Lehet tőle valami bajom esetleg a későbbi időkben?

Heti 5-6 x edzek.

Szóval felteszem még egyszer a kérdést: szerintetek lehet tőle valami bajom? Akár a gerincemnek vagy a szívemnek?



2016. máj. 24. 18:31
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem lehet, sőt még jobb is lesz.
2016. máj. 24. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

A szívednek ebben a korban biztosan nem.

A gerincednek a földről túl nagy súly emelésétől lehet, de ez is olyan, hogy a protrusio egy folyamat, amitől majd idősebb korodban lehetsz derékfájós.

A zsámolyra ugrálást és egyéb térdhajlításos gyakorlatokat ne erőltesd túl, mert a térdízület romlik, kattogós lesz a térded. (Tornaórai 50 db négyütemű gyakorlat tanár által diktált ütemre csinálása pl. jó sok embernek elintézte.)

2016. máj. 24. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

*A szívednek ebben a korban biztosan nem.


Sőt, minél többet "terheled" fiatalon, annál kevesebb munkája lesz nyugalmi állapotban, így még jót is tesz neki, ez lemaradt.

2016. máj. 24. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm azért kérdeztem mivel hallottam olyanokat hogy egy fiú túl hamar elkezdte és később gondjai lettek. Meg olyat is hallottam hogy aki hamar kezdi ezeket hamarabb meghal stb... Remélem ez nem így van. Tudom eléggé hipochonder vagyok ezért elnézést kérek.
2016. máj. 24. 20:07
 5/9 Renovacio válasza:
50%

Az a "Heti 5-6 x edzek" nem valami jó dolog.

Bocsi lehet hogy hülyeséget mondok, de én úgy hallotam ha rendesen megedzed magad akkor kell regenerálódni is körülbelül 3-6 napot. "HA" nem jó javítsatok ki.

2016. máj. 24. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Eltörheted a kezed mint én most...:D

5 napon keresztül húzódzkodtam, futottam. hasaztam rúdnál/földön, fekvőztem, trükköztem, hétvége pihenő volt...ez ment 3 hónapig...

Szépen láttam a fejlődést, igaz előtte úsztam + néha súlyzóztam.

Nagyon jól éreztem magam haverokkal...elrugaszkodtam a géptől...stb...teljesen megváltozott minden körülöttem, odafigyeltem a kajára, iskola után azonnal mentem edzeni, normál időben feküdtem le...és mi lett a vesztem? Muscle uppozni akartam nekifutásból tegnap, (mindig sikerült egy helyből, de akkor nem tudom miért, de nekifutottam) rosszul fogtam meg a rudat és leestem, reccsent egyet a karom és most gipszben vagyok alkar repedés miatt...reménykedek abban, hogy nem kell műteni.


Kérdésre rátérve, nem lesz bajod tőle, de ésszel csináld. Az edzés alapja a fegyelem.


16/F

2016. máj. 24. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ja, és ezt az edzéstervet csináld ha megfelelsz a követelményeknek. Nézz utána a fogásoknak, minden másra megy...én mindenből megcsináltam ezt a tervet + tolódzkodtam, fekvőztem minden fogással.


[link]

2016. máj. 24. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Az egészségemre ez később hatással lehet? Ismétlem 14 éves vagyok...
2016. máj. 25. 07:11
 9/9 anonim ***** válasza:

Ha normálisan, ésszel csinálod akkor nem.

Ha szarul akkor lehet a csontjaidra hatással van, de nem olyan nagy mértékben mint a súlyzós edzéstől.

2016. máj. 25. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!