Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogyan vegyem rá anyát, hogy...

Hogyan vegyem rá anyát, hogy elvigyen orvoshoz?

Figyelt kérdés

Már régóta vannak problémák a bőrömmel, ám mostanra nagyon durva lett helyzet. Az arcom nagyon pattanásos és aknés, sőt a hátamon is vannak.

Eddig mindig kozmetikushoz jártunk kitisztítatni az arcomat, de az ilyen helyzetben ez egyáltalán nem jó megoldás, mert azzal oké, hogy a mitesszerek eltűnnek, de az aknékkal semmit nem kezd, ráadásul nagyon fájdalmas.

Már a háziorvos is írt fel krémeket a pattanások ellen, de anyu nem váltotta ki. Egy ismerősünk pedig múlt héten megadta egy jó dokinak a számát, aki direkt bőrproblémákkal foglalkozik. Igaz, ő tőlünk kicsit messze rendel, de mondtam anyunak, hogy akkor kérjünk az sztk-ba időpontot vagy menjünk el ahhoz a bőrgyógyászhoz, akihez kiskoromban jártam. De nem, ő egyre csak azt szajkózza, hogy ezzel kozmetikushoz kell menni, kitisztítatni, holott az nem jó, fenti okok miatt.

Nagyon rossz ez így, mert engem nyilván zavarnak a pattanások (sőt az aknék fájdalmasak is tudnak lenni). Az egyik osztálytársnőmnek is hasonló gondja volt, őt elvitték dokihoz, ott kapott krémeket meg gyógyszereket, és látszik is a hatása.

Az meg csak a dolgok teteje, hogy anyu persze folyton megjegyzi, hogy milyen az arcom, már volt, hogy sírtam is miatta.

Nagyon tanácstalan vagyok, szerintetek mivel tudnám meggyőzni, hogy elvigyen orvoshoz?

Kérlek ne gyertek azzal, hogy 14 évesen már elég nagy vagyok ahhoz, hogy elmenjek orvoshoz, mert igen, én is érzem már annyira önállónak magamat, de azért ez mégsem megy mindenféle szülői beleegyezés nélkül.

14/L



2016. máj. 29. 21:42
 1/1 Kései Sirató ***** válasza:
Ülj le vele, mondd el neki, hogy ez neked mennyire fontos és kérd meg, hogy kísérjen el a dokihoz.
2016. máj. 30. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!