Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Nem zár rendesen a végbelem. (? )

Nem zár rendesen a végbelem. (? )

Figyelt kérdés
Szóval, mikor nagy wc-zek, akkor vagy 20-percig kell,hogy töröljem és akkor se tiszta a papír... csinálok mostanában (oltári hülye ötlet,soha többet nem csinálok ilyet, bár elég rég óta csinálom),hogy feljebbnyúlok a papírral,szal be a végbélbe és ott körbe törlöm és szoktam érezni,hogy iskolában is büdös leszek!!!! És mikor itthon szellentek,ugyan olyan szagú,mint amilyen büdös a suliban leszek,szóval 100%,hogy az az...elrontottam a záróizmot? vissza elhet még csinánli?

2016. máj. 30. 17:46
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
És mindig bepállik a fenekem... Ha egész napra egy darab zsepit rakok a két farpofám közé, akkor nem pállik be, az úgy jó megoldás?
2016. máj. 30. 17:47
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Mosd ki rendszeresen! Tudom, hogy ezt nyilvános WC-n nagyon nehéz megoldani, de nekem azóta szűnt meg ez a problémám, mióta rendszeresen papír helyett kimosom nagydolog után. A bepállás is a múlté lett (pedig legalább húsz éve rendszeres volt).


A székleted egyébként valószínűleg lágy jellegű, csakúgy, mint az enyém. Emellett elképzelhető, hogy krónikus emésztési zavarokkal is küzdesz. (nem szokott stressztől megfájdulni a hasad, esetleg hasmenésed lenni?) Ezek persze csak feltételezések, viszont ha ebből magadra ismersz, akkor érdemes valahogyan csökkentened a stresszt, illetve olyan ételeket fogyasztani, amelyek keményítik a székletet. Nálam ilyen például az alma.

2016. máj. 30. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
33%
Milyen a székleted?
2016. máj. 30. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Nyilvános WC-re sose emgyek, még iskolában se szoktam sose elmenni. Székletem normális, se nem kemény, se nem lágy. Megfogadom a tanácsodat köszönöm!
2016. máj. 30. 17:55
 5/11 anonim ***** válasza:
68%
Próbáld ki az intimtornát,erre is jó!
2016. máj. 30. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Az mi?
2016. máj. 30. 18:04
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

"Székletem normális, se nem kemény, se nem lágy."


Ne értsd félre, nem az alaktalan félhasmenést értem lágyabb alatt, hanem a "kenődős" jellegűt, amely nyomot hagy maga után. Ha ilyen, és keményíted tudatosan étkezéssel, akkor könnyebb lesz tisztán tartani is magadat.


Persze minden esetben jó megoldás a kimosás, ha van rá lehetőség. (Aranyér esetén is jó.)

2016. máj. 30. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Kenődéses, igen. Tehát akkor (általában mindig reggel iskola előtt wc-zek) wc-után kimosom, akkor nyugodtan elindulhatok? A bepállás ellen a zsepis megoldás jó lenne?
2016. máj. 30. 18:24
 9/11 anonim ***** válasza:
68%
Lehet orvosolható a problémát. Keress fel egy orvost!
2016. máj. 30. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Fingkirály ***** válasza:
100%
A seggmosás hasznos dolog, kíméled az erdőket is vele, és tökéletesen tisztára lehet pucolni a fertályt, sosem lesz féknyom :)
2016. júl. 11. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!