Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Pszichés lehet a gondom, vagy...

Pszichés lehet a gondom, vagy baj lehet szervileg? Segítségre volna szükségem?

Figyelt kérdés
Két hete elkezdett fájni a mellkasom. Leginkább szegycsont környékén, majd mellette jobbra és balra. Éreztem, hogy ég a gyomrom is plusz sokat büfögök, illetve a hátam is fájdogál, és többször berekedek(dohányzok). Sajnos iszonyat stresszes 2 év áll mögöttem, rengeteg sírással. Elég pánikolós fajta vagyok, szóval a mellkasfájdalom miatt egyből a legrosszabbra gondoltam. Már aludni sem tudtam a pániktól. Az elmúlt egy hónapban 3x-os stressz volt az életemben,( babát is vártam, aki sajnos elveszítettünk :`( )és még arra jött sok más probléma..rengeteget idegeskedtem. Elmentem háziorvoshoz, kaptam savlekötőt, enyhe nyugtatót, illetve a gerincem állítólag kicsit be van esve, arra is kaptam gyógyszert. Szív rendben, tüdő teljesen tiszta, totál zörejmentes, vérnyomás rendben. Teljes vérkép kicsi vashiányt, illetve magas hugysavat mutatott. A többi minden normális. kaptam milurit hugysav csökkentőt. A mellkasfájdalom ill légszomj enyhült, napokig nem érzem, aztán megint néha szurkál, főként ha nagyon pánikolok vagy ideges vagyok(általában este lefekvéskor). Mondtam a dokinak, hogy adjon beutalót mellkas rtg-re,tüdő ct-re, de azt mondta nyugodjak már le, nem indokolja semmi, nincs semmi komoly bajom. De én sajna mégis pánikolok, pedig ügyeletes doktor is azt mondta, hogy nem kell semmi további vizsgálat, nem lehet komoly bajom. A kérdésem az lenne, hogy csak a lelkiállapotom okozhatja? Ugye akkor tényleg nem lehet pl rákos megbetegedés? Már egész jól voltam, erre este megint rámtört a sírógörcs és a pánik, hogy nagy a baj. :( Pszichológus segíthetne? Bocsi, hogy hosszú lett,és kissé kusza. 25/N
2016. jún. 2. 10:10
 1/6 A kérdező kommentje:
Azt kihagytam, hogy napközben annyira nem agyalok-pánikolok, alapjáraton egy jó kedvű, vidám nő vagyok, ellátom-játszom a két gyerkőcömmel,de este rámjön a sírás és a pánik.
2016. jún. 2. 10:13
 2/6 Kései Sirató ***** válasza:

Egyértelmű, h pszichés oka van. Ugyanez a bajom, próbálok megnyugodni, néha nagyon nehéz.

Totális környezetváltozás, pihenés kellene neked legalább 1-2 hétig.

2016. jún. 2. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi! Még olyan gondom van, hogy a torkomban gombócot, vagy nyomást érzek, fájnak kicsit a nyirokcsomók ott, és be-be rekedek. Egyszerű teljes vérképből látszana, ha nagyobb baj lenne? Neked mik a tüneteid?
2016. jún. 2. 11:04
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha tiszta a tüdőd akkor nem lehetsz rákos...meg akkor a vérképbe is látszana, hogy nagyobb a gyulladásszint.
2016. jún. 2. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Torokban gombóc, fojtogató érzés, köhécselés, torokköszörülgetés, berekedés mind tipikus pánikbetegség tünetek. Ahogy az is, hogy egyébként nem vagy stresszes, csak a tudatalattidban őrlődnek a dolgok, és meglepetésszerűen jönnek a pánikrohamok. Valószínűleg nincs szervi bajod, főleg, ha az orvos is azt mondja. Gyerek elvesztése nagyon nehéz egy nőnek.
2016. jún. 2. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Kései Sirató ***** válasza:
Nekem szédülés, remegés, szívdobogás, mellkasfájdalom, és nem tudok aludni, leginkább ilyenek, de az összes doki szerint stressz, és így igaz, sajnos ennyire stresszes a munkám.
2016. jún. 3. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!