Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Azt hol tudom megnézni egy...

Azt hol tudom megnézni egy vényköteles gyógyszernél, hogy ki írhatja fel?

Figyelt kérdés
Se a [link] sem pedig a [link] oldalon nem találom, csak annyit, hogy vényköteles-e vagy nem. Engem az érdekelne, hogyha az, akkor ki írhatja fel? Háziorvos, szakorvos, háziorvos, de szakorvosi javaslatra? Ezeket hol tudom megnézni? (Vagy ha szakorvos, akkor milyen szakorvos. Néhány gyógyszernél nem egyértelmű.)

2016. jún. 6. 13:38
1 2
 11/11 fanyar válasza:

Azóta hogy írtam a dr.info-t változott az oldaluk.

Nincs már olyan hogy" alkalmazási előírat szakemberek számára".Viszont a gyógyszerre rákeresel.Kijon az eredmény.Megkattintod ezzel a gyógyszer adatlapjára jutsz.

Azonnal a legfelül kezdi és ott van: "Rendelhetőség:"

Az én példámban most ez van:"Szakorvosi/kórházi diagnózist követő járóbeteg-ellátásban kiadható gyógyszerkészítmény"

Ennek értelmezése most nehezebb nekem.Mert nem szakorvosi javaslatot ír ami alapján házorvos felírhatná.

Csak simán értelmezhető járóbeteg ellátásnak.

Na de ki? a szakorvos állandóan?

Vagy a háziorvos folyamatosan?

Ez nagyon nem mindegy egy folyamatos gyógyszer felírásnál.

Szakorvoshoz nem jut az ember.

Míg háziorvoshoz sűrűbben.

2020. febr. 15. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!