Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Aggódom, mi lehet a bajom?

Aggódom, mi lehet a bajom?

Figyelt kérdés

Nehézlégzéssel küszködöm napi rendszerességgel, de nem mondanám, hogy állandó ez az állapot.Néhány óráig tart, utána teljesen egyenletes a légzésem.Mikor sportolok, akkor sem volt még gondom ezzel, általában nyugalmi állapotban szokott ez előfordulni...de olyankor nagyon mélyeket kell sóhajtanom, hogy tudjak levegőt kapni.

Ehhez párosul még köhögés, mely már jó pár hónapja meg van e mellé.Sosincs ingerem a köhögésre, egyszerűen érzem, hogy valamit fel kell köhögnöm.Olyan ugatósan.

Ami a leginkább megijeszt, az a néhai szívszúrásom.


Tartok attól, hogy valami szívbetegség lehet a dolgok mögött.Ismerőseim szerint a szívbetegség amolyan csendes probléma, nem érezhető, ha fáj, mert nincsenek a szívbe izmok.Így inkább idegrendszeri problémára gondolnak, például pánikbetegségre.Mindkettőtől nagyon tartok, de a szívbetegségtől jobban.

15 éves vagyok, nem vagyok túlsúlyos, viszont nagyon nehéz kisgyerekkorom volt, mai napig sokat szorongok a múltam miatt.Rengeteget idegeskedem.

Milyen betegségre utalhatnak a tüneteim?


A segítő válaszokat előre is köszönöm!



2016. jún. 6. 20:37
 1/5 anonim ***** válasza:

Először is tisztázzuk:

"Ismerőseim szerint a szívbetegség amolyan csendes probléma, nem érezhető, ha fáj, mert nincsenek a szívbe izmok."


A Szív izomból épül fel (szívizom), és ha fáj, azt érezni fogod. Szúró, szorító mellkasi fájdalom. Nagyon kellemetlen.


Lehet anginás fájdalom is, bár még túl fiatal vagy hozzá, és nem vagy túlsúlyos. Lehet légzőrendszeri probléma (asztma, allergia), de a legvalószínűbb, hogy valamilyen pszichés dolog áll a háttérben. Mindenképp ki kell vizsgálni.

2016. jún. 6. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem menj el a háziorvoshoz és mondd el ezeket a tüneteket és csinál neked egy EKG-t de lehet, hogy ad beutalót kardiológiai kivizsgálásra. A stressz okozhat szívpanaszokat, ami gyógyszerrel jól kezelhető.
2016. jún. 7. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Elnézést, nem izmokat akartam írni, hanem idegeket.



Természetesen gondoltam légzőrendszeri problémákra, ki is vizsgáltattam magam, semmire nem vagyok allergiás és más vizsgálatok eredményeképp állítólag semmi baja sincs a tüdőmnek sem.Ezt követően azt javasolták, hogy kardiológiára menjek.


Tervben van az EKG.Ma figyeltem meg úgy igazán, hogy mikor ideges vagyok, akkor szúr a szívem és lélegzem nehezen.Szóval ezért inkább idegrendszeri problémára gondolok.

De a köhögést még mindig nem tudom hová tenni.Ez is lehet tudtomban jele a szívproblémáknak, már jó néhány hónapja van meg ez a gond, ez petig nem egy szimpla nátha.


Anyukám egy éve kapott infarktust.Rengeteg stressz érte az utóbbi néhány évben.Nagyon megráz a tény, hogy velem is megtörténhet ez.

2016. jún. 7. 16:28
 4/5 anonim válasza:

Szia. Az egészség nem játék. A korodból ítélve nem valószínû a szívprobléma, de a találgatás sose jó. Menj el a háziorvosodhoz elsôsorban és részletesen számolj be a tünetekrôl. Majd kérj beitalót vérképre, EKG-ra és kardiológiára és ezekkel a leletekkel menj vissza az orvoshoz. Nagyon fontos hogy ne a havertól kérj tanácsot. Mert lehet hogy amit mond azt kicsit felnagyítja, vagy egy két részletet kihagy. Az emberi szervezet bonyolult nagyon. Ilyen esetben a találgatás a legrosszabb amit tehetsz. Ráadásul ha èn most azt írnám erre vagy bárki más hogy pl.: súlyos aorta zavarod van es egyre tobbszor leszel rosszul, akkor egyre többször éreznéd a rosszulléteket, mert pszichésen fel lehet nagyítani. Ha nincs olyan komoly gondod, hogy a mentô vitt el, akkor szépen menj el a dokidhoz, csináltasd meg az elôbb felsorolt vizsgálatokat és ha negatív, akkor egy kis hipohondria. Arra majd az orvos mond valamit.

Elnézést ha rosszul írtam valamit, Angol vagyok es nem a magyar az anyanyelvem, bár próbálok eljutni arra a szintre.

Remélem tudtam segíteni,

Jó egészséget kívánok

2016. jún. 9. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsokat,a segítséget, valamint a levélben lévő biztatásokat is! :)

Meg volt az EKG, sajnos rossz eredménnyel.Valóban szívről jön a gond.

2016. jún. 14. 16:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!