Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért vényköteles a 400 mg-os...

Miért vényköteles a 400 mg-os Seractil, ha a 300 mg-os Seractil Dolo nem az? Ugyanaz a hatóanyag.

Figyelt kérdés
Amúgy mit jelent a Dolo? Voltaren Dolo, Cataflam Dolo, Seractil Dolo? Az feltűnt, hogy ezek vényköteles gyógyszerek vénynélküli "változatai".

2016. jún. 7. 17:30
 1/3 A kérdező kommentje:
Csak azért kérdezem, mert ha 10x-es különbség lenne hatóanyagban, akkor megérteném, de itt alig van több a sima Seractilban.
2016. jún. 7. 17:51
 2/3 anonim ***** válasza:

Mindegyiknél kevesebb hatóanyag van a Dolosban, pl Cataflamnál a fele, de reflux gyógyszer is van azonos néven, ami vényköteles és kevesebb hatóanyaggal vénynélküli, viszont árban jóval magasabb ami nem vényköteles.

Én sem értem, hogy mi az oka, hiszen ezek elég erős gyógyszerek és ha a vény nélküliből többet veszek be, akkor ugyanott vagyok, mintha vénykötelest vennék.

2016. jún. 8. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Bár a Cataflam meg a Voltaren ugyanaz, mindkettő diclofenac.
2016. jún. 8. 10:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!