Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért kék minden újszülöttnek...

Miért kék minden újszülöttnek a szeme? És miért barnul be utána? Miért nem egyből olyan amilyen?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 11. 23:18
 1/3 anonim ***** válasza:
25%

Honnan veszed azt a baromságot, hogy MINDEGYIK újszülött szeme kék?!... 8-o


Én pl. barna szemmel születtem, azóta is barna a szemem!

A lányom is barna szemmel született, azóta is barna a szeme...

A fiam szürke szemmel született, kicsit sötétedett neki, de azóta is maradt a szürke szín (a férjem szemét örökölte)...

2010. ápr. 11. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
nem mindegyiknek, de a legtöbb újszülött szeme kéknek látszik, mert a szivárványhártyájuk még kevés festékanyagot tartalmaz. az első fél év folyamán válik véglegessé, hogy valójában milyen színű is lesz a baba szeme.
2010. ápr. 11. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szerintem a második írta le a lényeget.


Én azt sem értem miért mondják, hogy az idősek szeme kék. Én sok barna szemű idős embert láttam, 80 éveseket! Vagy meddig kell még várni, mire kék lesz a szemük, 100 éves korukig? :D :)

2010. ápr. 12. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!