Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Sztómás betegek "hogy rendezit...

Sztómás betegek "hogy rendezitek" magatokat? (bővebben lent! )

Figyelt kérdés

EVÉS: hányszor naponta,mit?, pótoljátok a kalóriátokat tápszerrel?

TISZTÁLKODÁS-FERTŐTLENÍTÉS: mivel fertőtlenítetek? Hol csináljátok? (fürdőszobába állva vagy szobába fekve?) párotok látja?

ÍRJATOK EZZEL A TÉMÁVAL KAPCSOLATBAN BÁRMIT! MINDEN ÉRDEKEL!!


2010. ápr. 12. 01:40
 1/5 anonim ***** válasza:

szia, ezzel kapcsolatosan kellene, hogy kapj tájékoztatást a kórházban. nekem nincs sztómám, de volt sajnos a családban. emlékszem, hogy akkor még klubot is találtunk sztómásoknak.


itt van egy kis infó a táplálkozáskor: [link] .


a legjobb, ha mindig van nálad tartalékzacsi, így nem fogsz félni, kiszolgáltatott lenni. az én családtagom még uszodába is tudott vele járni. kitartás, nincs miért szégyenkezned.

2010. ápr. 12. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nekem is volt a közvetlen családban sztómás, sajnos őt legyőzte a kór.


Nagyjából ugyanúgy étkezett, mint korábban (napi 5x), sok rost, vitamin, de lehetőleg semmi puffasztó étel.

Mindig a fürdőszobában cserélte a zsákot, ilyenkor többnyire nem voltunk jelen (kicsit olyan ez, mintha a wc-re mennél be valakihez, szerintem nem illik). Persze, műtétek után, vagy élete végéhez közeledve, amikor már nagyon gyenge volt, természetesen nemcsak ott voltunk, de segítettünk is neki. A használt zsákot azonnal egy reklámszatyorba tettük, becsomóztuk és ment a kukába. Tisztálkodás-fertőtlenítésre külön kitérnek a tájékoztatón a kórházban, amikor megtanítják a sztóma használatát. A legfontosabb, hogy tudatosodjon bennetek - a betegben és a családban is -, hogy ez nem szégyen, természetes, hogy a zsákba gyakorlatilag folyamatosan, bármikor ürül a széklet (hiszen itt nincsenek záró izomgyűrűk,mint a végbélben), sokszor bizony jól hallhatóan. Eleinte kellemetlen lehet, de kellő lelki támogatás mellett ez is megszokható, elfogadható.

Keressetek a lakóhelyetekhez közel sztómás klubbot, sokat segíthet, ha van kivel megbeszélni a legapróbb kérdéseket, részleteket, problémákat is. Minden jót!

2010. ápr. 12. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
köszönöm nektek! Várom még a válaszotokat!
2010. ápr. 12. 12:20
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

első voltam: az én hozzátartozóm is a fürdőszobában, zuhanyozáskor, állva cserélte a dolgokat, és szintén zacskóban csomagolta el.

egyáltalán nem lehetett észrevenni, ruha alatt diszkréten el lehet rejteni. inkább a sztómás hiszi azt, hogy látják. nem szabad félni vagy emiatt elrejtőzni!

2010. ápr. 12. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nekem van sztómám közel 2 éve, pedig csak 36 éves vagyok:/

Igazából sokat segít, hogy elfogadod-e, vagy elutasítod. Én elfogadtam. Fürdőszobában állva leveszem a zsákot, nejlonzacsiba teszem, aztán a fürdőszobai szemetesbe dobom /este mindig leviszem a kukába/. A mosdónál lemosom szappannal, letörlüm, aztán rá a tiszta zsák. Este ezt a fürdőkádban teszem, mielőtt kiszállok a kádból. Nem fertőtlenítem4 A végbelet sem szoktuk. Nekem a táplálkozásom annyiban változott, hogy a babot, lencsét, borsót nem ehetem meg. Fürödni is szoktam menni, ott elkérem a rokkant tusoló kulcsát és ott zuhanyozom le. He érdekel még valami, szívesen válaszolok.

2010. máj. 22. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!