Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Kábítószerfogyasztókhoz szól...

Kábítószerfogyasztókhoz szól a kérdésem, vezérel a kíváncsiság, a puszta tények és tapasztalatok érdekelnek, válaszok?

Figyelt kérdés

Elöljáróban elmondom: soha nem próbáltam ki, így nem tippeket kérek.

Amit szeretnék: kérlek, ha kpróbáltad már a kábítószert, főleg az intravénás drogokat, írd le, hogy megy ez. Rengeteg filmet láttam a témában, és mivel tisztában vagyok vele, hogy a filmek nem (feltétlen) tükrözik a valóságot, fogalmam sincs, milyen lehet rendszeres drogfogyasztónak lenni, gondolok itt érzelmi, lelki folyamatokra, és természetesen technikai részletekre. Honnan tudod, hova és mennyit kell lőni? Honnan tudod, "jó-e" az anyag, mielőtt beadod? Miből érzed, hogy kell egy löket? Milyen közben, és azután a közérzeted, hogy elmúlt a hatása?

Mindenkinek köszönöm, aki felvilágosít, és aki csak beszólogatni jön ide a kérdésfeltevőnek vagy a válaszadóknak, azt arra kérem inkább ne fáradjon a gépeléssel.


2010. ápr. 12. 10:40
 1/5 anonim ***** válasza:

Nézd... Szerintem akik intravénásan nyomatják, nem igazán járnak ilyen fórumokra, mint a GYK. Ez a drogozás legalja, és az ilyenek miatt van annyi előítélet. Azoknak kell ugye szúrni, akik már nagyon toleránsak a drogokkal szemben, annyit fogyasztottak. Szóval én mint "tudatos droghasználó", őket még én is elítélem!

Nem vagyok drog-ellenes, amíg ennyi narkotikum és pszichotikum forog a pszichiátriában, és a gyógyszer bizniszben legálisan, addig nem értem miért kell a party drogoknak ellenállni.

A herointól épeszű ember tartózkodik, ugyanígy az intravénás használattól.

Szóval erről semmit nem tudok mondani neked, ill. csak történeteket, amiket hallottam, de hogy mi igaz belőle, és mi nem azt már nem tudom. Amúgy akkor gondolom a Trainspottingot láttad, a film nem annyira, de a könyv teljesen hitelesen visszaadja az érzéseket, választ ad a kérdéseidre.

2010. ápr. 12. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

köszönöm4 Trainspotting csak a kezdet volt a témában, mert egyébként minden addikció nagyon érdekel. Candy, Rekviem, 1 kosaras naplója, ezek voltak rám hatással, de el fogom olvasni a javasolt könyvet :)


Még várok válaszokat, olyanoktól is, akik múltidőben tudnak beszélni erről.

2010. ápr. 12. 11:19
 3/5 anonim ***** válasza:
89%

én is ugyanúgy elitéltem a dolgot, mind te..

de a kiváncsiság miatt kipróbáltam

nem voltam soha függő, nem is leszek.

ez nem azt jelenti, hogy aki egyszer kipróbálta a drogot, az már függő is lesz, csak egy kis erős akarat kell hozzá és ennyi..

mostmár annyira nem érdekelnek a drogok, úgysem hoznak már semmi újat, kipróbáltam és kész.

amúgy egy embernek, aki nem próbálta, nem lehet elmagyarázni, hogy milyen a hatása, mert az egy állapot.

megváltoztatja teljesen az agyi működést és hatása alatt nem is embernek, hanem valami ember fölöttinek érzi magát az illető..

felfejleszti arra a röpke időre az érzékszerveidet

jobban látsz

a halk suttogást is hallod

a szél ötször olyan hangosan fúj

jobban érzed a hideget, meleget, a nap éget össze, arrébb mész 1 métert az árnyékba, fagysz meg

a kajának jobb az ize, a viz jobban üdit. kell ilyenkor vigyázni, mert annyira jóizű a kaja, hogy egész 2 óráig mértéktelenül csak ennél.

ha meg pisztolyt adnának a kezedbe, még az 5O méter távol lévő céltábla közepébe is beletalálnál.

és mindezt tudod, érzed a hatalmadat is, meg jó kedved is van, úgy érzed, mindha egy videojátékban lennél, elrepültél volna a földről, és te vagy a főszereplő. úgy érzed, hogy a Földön minden jóba belekóstoltál, nem maradsz ki semmiből, nem tudsz szomorú lenni, nem hat rád a szomorúság. Minden ember szeret boldog lenni, ezért minden embernek megvan az esélye rá, hogy függő legyen.

A drog pedig azt teszi. hoz minden jót, eddig nem is lenne rossz de háromszorosan visszaköveteli..

miután elment a hatása szarul, kényeletlenül érzed magad, lehangoltabbnak, szomorúbbnak, mint valaha, szóval rossz utána. nem érdekel semmi, unalmasnak érzed az életed.

persze aztán tetszik ez az egész, ésha esélyed nyilik rá, lehet újból akarsz fogyasztani

és igy alakul ki ez a hirhedt ördögi kör

2010. ápr. 12. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem értem, kedves utolsó, a sokezer drog közül melyiket próbáltad? Mindegyik egész más....
2010. ápr. 29. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

én nem drogztam, de ismerek egy srácot, aki igen, az ő élményeiből mondhatok párat.

1. akik lőnek azt tudják, hogy vénába kell. először a felszíni vénákat lövik szét, aztán mennek a mélyebbek felé, a többiektől tanulják hogy hová lehet. olyankor már sokszor mellé lőnek, a drog pedig szövetelhalást okoz éren kívül, ezért tiszta lilák, véraláfutásosak. ez a srác akkor hagyta abba, mikor már csak egy helyen volt ép vénája: a péniszén. oda csak egyszer lőtt.

2.a mennyiséget csak kb tudják, nem méregetik, talán eleinte, de később már nem

3. az anyag tisztaságát szájhagyomány és a díler elmondása alapján ismerik. nagy többségüket azonban az öli meg hogy az új anyag kicsit tisztább és túllövik magukat.

4. képzelj el egy orgazmust, egy olyan igazit, azt szorozd fel millióval, kb ilyen a belövés utáni perc(nekem így írta le). ez tart 2-3 percig max, azután ugyanez, csak negatívban-sokszor hányás, rosszullét, stb. ezért követeli a szervezet az újabb adagot. aztán egy idő után a szer már nem ahhoz kell, hogy a mennyet éld át, hanem hogy nullára kerülj. erős függők elvesztik az időérzéküket, nem esznek, nem kelnek fel, nincsenek kapcsolataik, belövik magukat, beájulnak és ez megy állandóan. a végén már bármi jó nekik, amit szerezni tudnak. tehát eleinte azért kell a löket mert vágyják az újabb élvezetes percet, később pedig azért kell, hogy ne abban a negatív csúcsban legyenek.

a Trainspotting nagyon jó film szerinte is. mikor meghal a csecsemő, na, az a legjobb példa. így telik el az idő öntudat nélkül, mint ahogy a baba anyjának.

2010. ápr. 29. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!