Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ma elmentem egy masszőrhöz,...

Ma elmentem egy masszőrhöz, hogy kilazítson egy kicsit. Normális, hogy így nézek ki utána?

Figyelt kérdés

[link]


[link]



2016. jún. 11. 16:40
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Amikor anyukám járt a karjával, akkor hónapokig lila foltos volt, volt aki azt hitte, itthon vannak problémák. Persze az egészségügyi okokból volt, nem ellazulásért. Még most is jár, de most nem néz ki így. Viszont ha indokolt volt az erős nyomkodás, szerintem simán normális, hogy így nézel ki. Jó volt, kilazított?
2016. jún. 11. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nagyon jó volt! Igazából egy ideje fájt a gerincem mellett egy pontban, amikor lehajtottam a fejem. Ezért gondoltam, hogy el kéne mennem masszőrhöz. Mostmár fájdalom nélkül le tudom hajtani a fejem! Szó szerint könnyebbnek érzem magam. Férjem vette észre a piros vonalakat, nekem fel sem tűnt, mert nem fáj.
2016. jún. 11. 17:14
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ezesetben szerintem teljesen rendben van. Legalábbis amikor anyu vagy apu megy masszőrhöz, hasonlóan néznek ki :)
2016. jún. 11. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Akkor jó!🌸
2016. jún. 11. 18:54
 5/9 anonim ***** válasza:
Vizes borogatás rá esetleg. Ha nagyon meggyepálnak az elejèn előfordul, hogy kicsit begyullad. De nem gond, ìgy könnyebb megindìtani a betokosodott izmokat.Gondolom nem a bőrödet dörzsölte ki, az fáj ha hozzá èrsz jópár napig.
2016. jún. 11. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Most egy picit elkezdett fájni, de csak úgy, mint egy izomláz. Nem vészes! Köszönöm a válaszokat!
2016. jún. 11. 23:22
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Ennek az eredménynek két oka lehet:

- a masszőr nem melegítette be kellőképpen - a gyúrás előtt - az az izmokat, hanem idejekorán "nekiesett";

- vagy amúgy is érzékeny vagy az erős fogásokra és könnyen megpattannak a hajszálerek egy-egy erősebb behatásra.


Magam annak a híve vagyok, hogy tartson egy masszázs tovább, illetve ismételjük többször, s eközben fokozatosan kell az izmokat is hozzászoktatni ehhez az "igénybevételhez"! Sajnos nem lehet (legalábbis nem célszerű megpróbálni) egy alkalommal megszüntetni azt az izomfeszülést, ami hosszú évek, vagy évtizedek eredménye.

Úgy gondolom, egy kevésbé intenzív első kezelés (ami még nem okoz ilyen látványos elváltozásokat) ugyanúgy jelentős közérzetjavulást hozott volna, aztán majd egy második-harmdik-többedik alkalomra fokozatosan fellazulnak azok a feszes izmok.


A masszázs is az a fajta terápia, ami tartós és jelentős közérzetváltozást abban az esetben eredményez, ha valamilyen folyamatos rendszerességgel veszik igénybe a már meglévő mozgásszervi problémával rendelkezők, de legalább a "kúraszerű" alkalmazás mindenképpen ajánlott.


A másnapi izomláz amúgy teljesen természetes "mellékhatása" a masszázsnak, de csak az első-második alkalomkor. Ha rendszeresen el fogsz járni masszőrhöz, akkor nem lesz izomlázad később.


Ha van még kérdésed írj privit.


47/F gyógymasszőr

2016. jún. 13. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2016. jún. 13. 21:27
 9/9 anonim ***** válasza:
75%
Ha csúsztatásos köpölyözést csinált, akkor normális, de ha a kezével csinálta, akkor nem.
2016. jún. 20. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!