Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ma tarkón ütöttek labdával...

Nyuszika1 kérdése:

Ma tarkón ütöttek labdával mit tegyek? Lesz valami bajom tőle?

Figyelt kérdés
Kérem segitsetek/segitsenek.Amint mondtam ma kézibe elég erősen tarkón találtak a labdával.Nagyon-nagyon fáj a fejem és hányingerem is van néha.Nem tudom mit tegyek.Lehet valami bajom?mit tegyek?
2016. jún. 14. 17:23
 1/9 anonim ***** válasza:

Lehet bajod igen. Amit tehetsz, hogy ne súlyosbítsd és hamarabb túl legyél rajta: kapcsold ki a TV-t, számítógépet, ne olvass, ne hallgass zenét. Feküdj le pihenni, ne menj napra, ne utazz kocsiban. Ezt tartsd be 2-3 napig és nem lesz gond.

Ha megoldható akkor suliba se menj és ne sportolj.


Azért írom le ezt mind, mert ha kórházba mennél, ott is ezt mondanák, de legalább nem kell a fájós fejeddel még órákat várnod, míg megvizsgálnak.

Viszont ha hányni kezdenél akkor menj el orvoshoz.

2016. jún. 14. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Lehet egy enyhe agyrázkódás. Egyszer leestem a lóról és nekem is hányingerem volt aznap és csak fekve bírtam lenni.

Másnapra kutya bajom nem volt, de ha neked nem javul, hanem rosszabb lesz holnapra, akkor menj orvoshoz. Amúgy tényleg fölösleges kínozni magad a sorban állással, többet segít ha pihensz ma.

2016. jún. 14. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
egesz fejem fáj és néha szédülök is nagyon rossz.megprobalok nem tv-zni es csak feküdni de azt nem igerem hogy suliba nem megyek mivel most zarjak le a jegyeket es meg felelnem is kell holnap is meg a könyveket lekel adni holnap de ha lehet ezt is megprobalom!Köszönöm a válaszokat
2016. jún. 14. 19:42
 4/9 anonim ***** válasza:
Én amikor leestem a lóról nem volt nehéz megállni, hogy ne tévézzek. Még attól is hányingerem volt, ha a párom néha hozzám szólt. Úgy értsd, émelyített minden hang. Nem hánytam, de mindig közel álltam hozzá egy egy hangosabb zajtól, fénytől, hirtelen mozdulattól. De kialudtam magam, és másnapra semmi bajom nem volt. Legalább is a fejemnek. A farcsontom már egy másik kérdés.
2016. jún. 14. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

nekem már eltelt 6-7 óra és még mindig ugyan ugy erzem magam.

Sajnalak teged is.De az a fő hogy aztan minden rendben volt veled.

2016. jún. 14. 20:32
 6/9 anonim ***** válasza:
De még mindig nem fogadsz szót nekem. Azért nem vagy jobban, mert nem pihensz. Most is gyk-zol.
2016. jún. 14. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Igen, még mindig ugyanúgy érzed magad, mert még mindig a számítógép előtt ülsz.

Nem is fog elmúlni holnapra, de ha így folytatod akkor jövőhét végére sem. Van egy betegség, úgynevezett post commotios szindróma, ami úgy alakul ki, hogy az enyhe agyrázkódást nem pihened ki. Enyhébb következménye a hetekig tartó fejfájás, komolyabb következménye az életed végégig tartó fejfájás. Te most pont erre gyúrsz rá.

2016. jún. 14. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ahogy az előzők írják. Ezzel ne szórakozz. Tévézés, zenehallgatás még nem nagyon gáz, de az a lényeg, hogy minél mozdulatlanabbul tartsd a fejed 2-3 napig és aludj minél többet. Nekem is volt ilyen régen.
2016. jún. 14. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
De, a TV-zés és a zenehallgatás is gáz. A pihenés nem csak a testnek kell, hanem az idegrendszernek is, amiket ezek a külső ingerek mind leterhelnek, ezáltal nem tud pihenni.
2016. jún. 14. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!