Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Szerintetek nagy baj, hogy ha...

Szerintetek nagy baj, hogy ha 14 évesen 2 hónaponta cigizek és iszok?

Figyelt kérdés

Az van, hogy engemet a tesóm és haverom vitt ebbe a dologba bele.

Kezdjük a haverommal. 14 éves Nagyon rendes, türelmes gyerek. Harmadikos kora óta cigizik olyan heti 2-3 szálat. De az ő elmondása szerint bármikor letudná tenni. Volt is, hogy 3 hónappal ezelött 1 hónapig nem nyúlt cigihez és semmi elvonási tünete nem volt.

Ő miatta szoktam kb olyan 2 hónaponta cigizni, vizipipázni, amikor összeülünk ketten és toljuk.

A tesóm idén lesz 18. Ő olyan 14 évesen kezdett inni, de ő olyan másfél hónaponta szokott elmenni inni.


Itt vagyok én, aki, mint már elmondtam, hogy 2 hónaponta elszívok 4-5 szálat és akkor meg is ittasodok.

Egyszer voltam részeg, de azóta olyan nagy mennyisébe nem ittam.

Nagy baj-e?



2016. jún. 15. 18:57
 1/10 anonim ***** válasza:
70%
Cigizni még felnőttként is elég nagy baj, nem hogy 14 évesként. A részegséggel ugyanaz, egy normális ember még felnőttként sem engedi meg magának, hogy teljesen részeg legyen. A haverodról meg annyit, hogy ha bármikor le tudná tenni a cigit, akkor miért nem teszi le véglegesen?
2016. jún. 15. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Azért nem teszi le, mert élvezi.
2016. jún. 15. 19:06
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Mi a kérdés?
2016. jún. 15. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
84%

Nem jó, nem is akarlak ilyenre bíztatni, nincs értelme, azért ne csináld mert más is csinálja. Lehet, hogy te nem ilyen ember vagy, elvégre téged érdekel a sorsod, különben ezt a kérdést nem tetted volna fel.

Viszont a mai fiatal generációhoz képest te még a jobbik eset vagy, kipróbálhatod, nincsen belőle gond, de ha nem muszáj ne szokjál rá.

(Akik leoffolnának üzenem, hogy jobb, ha hagyja az ember, mintha tiltanák, ha tiltva van, akkor a sok tiltás miatt később fog lázadni és kiélni magát.)

Szóval csináld ha akarod, de ennél sűrűbben ne, és tudd, hogy nem ettől leszel nagyobb ember, nincs rá szükséged..

2016. jún. 15. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
De én csak 2 hónaponta csinálom, vagy 4 hónaponta szóval nem sűrűn. Akkor a nagy baj? Mert egy estére jól érzem magamat.
2016. jún. 15. 19:15
 6/10 anonim ***** válasza:
73%
Nem fogsz belehalni ne fossál.
2016. jún. 15. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
54%
Nem vitt bele ebbe senki. Magadtól bólintottál rá. vállald a felelősséget. Ha nem tetszik, hogy a haverod dohányzik, iszik, akkor vagy ne tarts vele ezekben a dolgokban, vagy keress más barátokat. Mivel fejlődésben a szervezeted fokozottan ártalmas számodra a cigi és a pia. Jó lenne ha nem csinálnád ezeket egészen addig, amíg nagykorú nem leszel.
2016. jún. 15. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
54%
Most 4 havonta utána 42 havonta,aztán hetente és naponta.Találj értelmesebb dolgokat az életedben, mert elõbb-utóbb rá fogsz szokni a cigire is és az alkoholra is.Azt hiszitek,hogy igy menõbbek lesztek, nem lesztek azok csak a buták szemében.
2016. jún. 15. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Én 17 évesen voltam először részeg életemben. Utána legközelebb 20 évesen. Minél korábban kezded, annál több időd van elzülleni...
2016. jún. 15. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ahhh nem baj majd a tüdöd fogja banni.
2016. jún. 15. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!