Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogyan mondjam az embereknek,...

Hogyan mondjam az embereknek, hogy beteg vagyok?

Figyelt kérdés

Sajnos mellrákkal diagnosztizáltak nemrég,a családomnak (szüleim, nagyim,nővérem, bátyám) úgy mondtam el, hogy összehívtam őket és egy komoly beszélgetés közben elmondtam...nagyon nehéz volt.

A rokonoknak, barátoknak ismerősöknek nem tudom, hogyan mondjam el, olyan nehéz ezt valakinek szemtől szemben elmondani.

Titkolni nem akarom, hisz látszani fog rajtam, hogy beteg vagyok.

Hogyan mondjam el mit is mondhatnék nekik?

21L



2016. jún. 17. 21:37
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ugyanúgy, mint anyukádéknak. Semmi ködösítés, csak a lényeg.

Nagyon sajnálom ami veled történt, édesanyám is mellrákos volt.

Eredményes gyógyulást kívánok Neked! :)

2016. jún. 17. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A szűkebb családod tudja a betegségedet. A többieknek minek kellene elmondani?

Fiatal vagy, sikeresen ki fogsz lábalni belőle !

2016. jún. 17. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem beteg még nem vagy, ezért ne is úgy beszélj róla, mintha féllábbal a sírban lennél már. Persze, rémisztő, de 99%, hogy meggyógyulsz, úgyhogy inkább ne is beszélj róla, és a lényeg, hogy véletlen se keseredj el miatta. Nekem nem egy idősebb rokonom esett át ezen, és 50-60 évesen is meggyógyultak, egy 21 éves szervezete pedig százszor erősebb.
2016. jún. 17. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
0%
Ilyen fiatalon? Sajnalom... Az rossz?
2016. jún. 18. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Mi a pontos diagnózisod? Milyen kezeléseket javasoltak? Mit mondott a doki, mire számíthatsz?
2016. jún. 19. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!