Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Milyen természetes /népi/...

Milyen természetes /népi/ gyógymódot ajánlanátok?

Figyelt kérdés

A jobb csuklómban kemény izületi fájdalom kínoz. Ébredéskor majd letörik a kezem. Napközben enyhül a fájdalom, de aztán ismétlődik minden reggel.

Gyógyszer és homeopatikus szerek nem érdekelnek. Kizárólag bevált népi gyógymód jöhet számításba. Aki bármilyent ismer, hallott, kérem ossza meg velem.


2010. ápr. 13. 10:42
 1/9 anonim ***** válasza:

Igazán sokat nem tudok segiteni, csak annyit, hogy nem a fájdalmat kell elsösorban kezelni, hanem elöször kideriteni, hogy mi az oka, különben semmi esélyed, hogy eredményesen lehessen kezelni.

A munkád közben megerölteted? Vagy alvás közben elnyomod? Vagy mire gondolsz, mitöl jön a fájdalom?

2010. ápr. 13. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Éppen ez az! Csak tünetileg lehetne kezelni, vagyis a rettenetes fájdalmat csillapítani. Nekem erre lenne szükségem. Egyenlőre ellátok mindent ezzel a beteg csuklóval, de még a kenyeret is nehezen szelem, pláne egy szelet sonkát. Azt már inkább a férjemre bízom. Semmilyen gyógyszert nem szedek be éppen a rossz tapasztalatok miatt.
2010. ápr. 13. 11:11
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem értetted egészen, hogy mit kérdeztem: ha nem tudja az ember az okot, akkor nem tud semmit kezelni, se gyógyszerrel, se máshogy, mert ugyanannak a tünetnek rengeteg oka lehet. Nem gondoltam én sem gyógyszerre, ez világos volt a kérdésedböl is. Lehet, hogy tudnék segiteni, ha ismerném a fájdalom okát.
2010. ápr. 13. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
En is sokat kinlodok a jobb csuklommal.Allitolag egerkarom van, ami azt jelenti, hogy sokat ulok a szamitogep elott, mert ez a munkam, es az eger hasznalatatol neha begyullad.vagy ha megeroltetem akkor is faj.Amikor mar nem birom a fajdalmat, bekenem rozmaringos kenoccsel es betekerem gumifaslical, foleg ejszakara, meg persze vigyazok, hogy nagyon ne eroltessem.A langyos allott vizes borogatas is hasznalhat, vagy a rozmaringot beaztatod es annak a levebe martott zsebkendovel betekered.
2010. ápr. 13. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Elozo vagyok: gumifaslival
2010. ápr. 13. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Az ok: IZÜLETI probléma. Nem fog elmúlni, mint egy nátha, de azért lehet/ne mérsékelni a fájdalmat.
2010. ápr. 13. 14:06
 7/9 anonim ***** válasza:

Gyógymasszázs.


Gyógymasszőr

2010. ápr. 13. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ha izületi probléma - mármint reumajellegü, nem meghúzódás - , akkor sokat segithet heti egy (de nem több) ivónap (aznap csak vizet, édesitetlen teát, 100%-os gyümölcslét lehet magadhoz venni), általában kevés állati fehérje (hetente két-három húsmentes nap), sok zöldségféle és gyümölcs, és napi legalább 3 liter folyadék.

Nekem majden 5 évig álladó fájdalmaim voltak (éjjel sem tudtam rendesen aludni, mert óránként felébredted a fájdalomra és csak fél órai sétálgatás után tudtam újra elalaudni), és miután ezeket a változtatásokat rendszerré tettem, azóta majdnem teljesen elmúlt.

2010. ápr. 13. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Lehet nem igazán jön be, amit írok, de azért megteszem, mert saját tapasztalat (is). 28 évesen volt nagyon komoly ízületi problémám, s azt mondta a hagyományos orvoslás, hogy ez legjobb esetben is csak stagnálni fog, nekem még az ún. aranyinjekció sem használt. Na ez nekem durván hangzott olyan fiatalon. Gondoltam ideje gyakorlatban is kipróbálnom, hogy vegetáriánus legyek, mert azt olvastam, ha a húgysav elkezd kiürülni a szervezetből, az legtöbb esetben megszünteti ezt a gondot. És valóban így történt.

Talán másfél év múlva ismét vegyes étrendű lettem, és rövid időn belül visszatért.

Hús ismét el...ízületi probléma szintén.

Most 41 múltam, úgyhogy ez nem most történt, és nincs ízületi problémám.

2011. máj. 4. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!