Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mennyire igaz az, hogy orvosi...

Mennyire igaz az, hogy orvosi diplomával csak azok lesznek aaneszteziológusok, akik más szakterületre nem voltak elég jók/okosak?

Figyelt kérdés
Én legalábbis ezt hallottam, hogy az megy aneszt orvosnak, aki máshova nem került be, mert az a legkönnyebb területe az orvoslásnak. Mennyire igaz ez?

2016. jún. 20. 13:55
 1/8 anonim ***** válasza:
93%
ez hülyeség. aki már elvégzi azt a 6 évet az biztosan nem hülye. olyan területre szoktak menni,ami érdekli őket. vagy aki már nem akar olyan sokat tanulni utána,az elmegy háziorvosnak. de tényleg nem lebecsülendő egyik terület sem!
2016. jún. 20. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem mondtam, hogy hülyék. Csak az orvosok közül is a kevésbé okosak mennek aneszteziológusnak, mert az a legkönnyebb. Én ezt hallottam.
2016. jún. 20. 14:07
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem igaz. Az anesst együtt van az intenzív terápiával ahol gyors reagálás kell mindig, szval nem csak egy buta emberről van szó, aki bekapcsolja az altató-gépet meg ki , hanem ennél sokkal több.

Rengeteg vizsgálatot végeznek a betegen és még intenzív osztályon vannak , ők felügyelik őket. Szóval pont nem azok ők, akik buták lennének.

Ami rossz benne , hogy nem sok paraszolvencia van.

Hazánkban nem sokszor fordul elő az, hogy érdem szerint kap valaki helyett, általában ismeretség meg kapcsolatok alapján.

2016. jún. 21. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
81%

1. Aneszteziológia és intenzív terápia 60 hó

2. Arc-, állcsont- és szájsebészet 70 hó

3. Belgyógyászat 60 hó

4. Bőrgyógyászat 60 hó

5. Csecsemő- és gyermekgyógyászat 60 hó

6. Érsebészet 72 hó

7. Fizikális medicina és rehabilitációs orvoslás 60 hó

8. Foglalkozás-orvostan 48 hó

9. Fül-orr-gégegyógyászat 60 hó

10. Gasztroenterológia 60 hó

11. Geriátria 60 hó

12. Gyermek- és ifjúságpszichiátria 60 hó

13. Gyermeksebészet 72 hó

14. Háziorvostan 36 hó

15. Hematológia 60 hó

16. Honvéd-, katasztrófa- és rendvédelem orvostan 60 hó

17. Idegsebészet 72 hó

18. Igazságügyi orvostan 60 hó

19. Infektológia 60 hó

20. Kardiológia 60 hó

21. Klinikai genetika 48 hó

22. Klinikai onkológia 60 hó

23. Megelőző orvostan és népegészségtan 48 hó

24. Mellkassebészet 72 hó

25. Nefrológia 72 hó

26. Neurológia 60 hó

27. Nukleáris medicina 60 hó

28. Ortopédia és traumatológia 72 hó

29. Orvosi laboratóriumi diagnosztika 60 hó

30. Orvosi mikrobiológia 60 hó

31. Oxyológia és sürgősségi orvostan 60 hó

32. Patológia 60 hó

33. Plasztikai és égés-sebészet 72 hó

34. Pszichiátria 60 hó

35. Radiológia 60 hó

36. Repülőorvostan 48 hó

37. Reumatológia 60 hó

38. Sebészet 72 hó

39. Sugárterápia 60 hó

40. Szemészet 56 hó

41. Szívsebészet 72 hó

42. Szülészet-nőgyógyászat 60 hó

43. Transzfuziológia 48 hó

44. Tüdőgyógyászat 60 hó

45. Urológia 60 hó

2016. aug. 18. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

:DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD


Úristen, meghalok! :DDD

Te hol hallottad azt a f**zságot? Az anesztesek a legokosabbak az orvosok közül, és ez az egyik legnehezebben megszerezhető szakvizsga.

Iszonyatos nagy mennyiségű és átfogó tudást igényel, hatalmas a felelősség, nagyon speciális, lelkileg is megterhelő ( az intenzív terépiás része) de legalább hálátlan is.

Nem tudom, ki mondta neked ezt a hülyeséget, de vagy troll volt, vagy semmit nem tud az egészségügyről.


Egy végzős orvostanhallgató

2018. febr. 3. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez tényleg badarság. Pont, hogy az egyik legmehezebb szakterület

- nehéz, mert hatalmas lexikális tudásuk van: mindenféle műtéteken részt vesznek. A tüdőtraszplantációt és a szívműtétet nem ugyanaz a sebész végzi, de az altatóorvos lehet ugyanaz!

- nehéz, mert lelkileg is megterhelő

Ismerek olyat, aki szeretett volna anesztes lenni, s csak azért nem lett az, mert túl nagynak látta benne a felelősséget, félt hogy nem "bírná a nyomást" és végsősoron nem tudná elviselni, ha valaki netán "miatta", az ő "apró" hibájából halna meg. Viszont van, aki meg pont az ilyen adrenalin lökettel járó, izgalmas helyzeteket szereti :) És el is lehet képzelni, milyen érzés lehet valakit szívmegállás után visszahozni, mert ameddig nem tapasztalja az ember, kábé csak elképzelni tudja

Mindazonáltal az aneszteziológusok közül nagyon sokan hamar kiégnek és gyakoriak köztük az öngyilkossági kísérletek is.


Na de kezdjük ott, hogy a műtétre eleve csak akkor kerülhet sor, ha az altatóorvos engedélyezi. Továbbá az anesztesnek a legnagyobb a felelőssége a műtétek során (vagy ezt már mondtam?😉) Azon túl, hogy ő altat és ébreszt (ami a műtét legritikusabb 2 pontja, ugyanúgy mint repülésnél a fel- és leszállás), figyeli az operáció során az értékeket, folyamatosan optimizálja azokat. A rivaldafény szinte mindig a sebészé, a beteg maga is neki köszöni meg, az ő nevét biztos tudja, de az altatóorvosét nem feltétlen, pedig az is igaz az aneszteziológusra, hogy ő hagyja el utolsóként a műtőt és ő az, aki ott van a beteg mellett nem csak az ébredést követő órakban, de ha komplikáció lép fel, később is neki szólnak elsősorban. A szakorvos is vele konzultál a betegről.

Egyébként igen nagy mértékű higgadtságot és szerintem hidegfejűséget igénylő szakterület. A beteg azért megy, hogy a sebész megműtse és nem azért, hogy az altatóorvos elaltassa, de ha valami kraksz van a műtőben, akkor mégis az ő szava ér a legtöbbet. Ha azt mondja a sebésznek, hogy állj, akkor az megáll. Ha olyan nagy a probléma, az újraélesztést is ő kezdi meg. Sőt, műtéten kívül, ha valakit újra kell éleszteni, akkor is őt hívják.

Azt sem árt tudnod, hogy egy anesztes nagyon nagyon sok féle műtéten vesz részt - hol szívműtéten, hol császármetszésen (és a kettő közt minden elképzelhető műtétre gondolj), nem mellesleg a kor, nem, súly és magasság (+ meglévő betegségek) is igen variáló tényezők - gondolj csak bele, milyen széles körű tudás kell ahhoz, hogy valaki egy 70 éves bácsi szívműtétén épp úgy helyt álljon mint egy kismama császármetszésénél. Újabban vannak még jobban szakosodott szakterületek is, de altalánosan az anesztes tud egy kicsit (vagy nem is olyan kicsit) mindenről. Pillanatok alatt kell cselekednie, nem gondolkozhat sokat és nem túlzás azt mondani, hogy ő rajta múlik a páciens élete - egy elnézett adag injekció is végzetes lehet. S ha már injekciót és adagokat említek, ez az a szakterület, ahol az orvosnak gyógyszerészi szinten kell tudnia a gyógyszerek kölcsönhatásait.

Nem tudom, ebből leszűrted-e, de ez a nagy felelősség nem mindenkinek pálya.


Egyébként OFF:

Mi az, hogy "orvosi diplomával csak azok lesznek aneszteziológusok...". Ez nagyon úgy hangzik, mintha lenne valami más módja is annak, hogy ez légy - orvosi diploma nélkül (?).De nincs. Mindenki orvosi diplomával lesz anesztes.

Ha csak rosszul fogalmaztál, akkor elnézést, nem akartam belédkötni, csak felhívtam a figyelmet a félreérthető kérdésre.


Egyébként kitől hallottad azt, amit? Remélem nem rezidensektől/orvosisoktól.

2018. aug. 6. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Gondolkodva egy picit, valószínüleg épp onnan eredhet ez, hogy nincs saját szakterülete, olyan értelemben mint pl. egy érsebésznek, ezáltal nem "rendes" orvos, hisz nincs szakrendelése, a műtéteken meg csak "asszisztál" (lOl), a beteggel meg nincs sok kontaktja.
2018. aug. 6. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Ok a legokosabbak!!!!

Fogorvosra igaz amit irtal! Ok az egyetlenek akik nem mentozhetnek

2020. szept. 9. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!