Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Az baj, ha nem fürdök minden nap?

Az baj, ha nem fürdök minden nap?

Figyelt kérdés

Osztálykirándulásokon mindenkinek olyan természetes hogy este/reggel zuhanyozzon.Én heti kétszer szoktam fürdeni, de zuhanyozni nem nagyon, csak ha koszos vagy izzadt vagyok(főleg nyáron), de ilyen nálam nem sűrűn van.Meg alapból nem bírom a vizet, még a fürdés nem is annyira rossz, de a zuhanyzást utálom, fogalmam sincs hogy miért.

Nem mondtam senkinek hogy én nem szoktam minden nap zuhanyozni, mert nem akartam hogy furcsán nézzenek rám, hiszen volt már hogy egy gyerek az osztályból így járt, mindenkinek leesett az álla, hogy "úristen te nem fürdesz minden nap".Ezek után nem mertem én is elmondani.

Miért baj az? Ha nem vagyok koszos/izzadt, minek fogyasszam a vizet minden nap?

Pár éve egy oszrálykirándulás után annyira megtetszett, hogy minden este nekiálltam zuhanyozni, az elején a szüleim nem szóltak, aztán megkaptam hogy "minek fogyasztom a vizet minden nap".Egyébként pár hét után nagyon ráuntam, és abba is hagytam. Nálunk soha senki nem fürdött naponta, így nőttem fel.

14/l



2016. jún. 24. 23:14
 1/10 anonim ***** válasza:
71%

Ez a heti kettő nagyon kevés...

Szóval baj.

2016. jún. 24. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
95%

Az, hogy te nem érzed, nem azt jelenti, hogy más sem.

Nem feltétlenül kell minden nap fürdeni, sok országban nem is szokás. Nálunk így alakult és ez lett az elfogadott norma. Én magam is hozzászoktam és kényelmetlenül érezném magam, ha nem fürdenék reggel és este is. Reggel azért, hogy biztos legyek, nem vagyok büdös. Este pedig mert befekszem valaki mellé, akinek nem akarok kellemetlenséget okozni.

Ha nem is fürdesz, mert nincs rá szükséged (van ilyen), de tisztálkodj rendszeresen és ügyelj arra, hogy véletlenül se legyen testszagod, mert könnyen megbélyegeznek.

2016. jún. 24. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Orvosi vélemény szerint heti kétszer kell az egész testet megmosni, tehát ilyen szempontból nem baj, viszont a nemi szervedet, fenekedet, honaljadat, labadat azert egészségesebb lenne naponta, akár cica mosdással megtisztítani.
2016. jún. 24. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 gnoomage ***** válasza:
90%
Hát, egy srácnál még el is menne, de ha pár éven belül egy csávó megszaglászik alul és ez észre vehető lesz nem hiszem hogy a közeli társaságodban tudsz majd pasizni.
2016. jún. 24. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
93%
nyaron en is szivesebben zuhanyzom 2szer , de teli idoben a napi 1 furdest tartom a normalisnak, es kicsit sokkallom, hogy valaki minden nap 2szer furodjon kadban vagy zuhanyozzon. ezentul teged sem ertelek, nem erzed magad kellemetlenul, hogy nem furdesz rendesen? egyszer mar raszoktal , nem kene visszaszokni? nem kell minden nap orakig azni a kadban, vagy folyatni a vizet, de azert egy napi 3 perces villamzuhany nem artana, foleg hogy vszinu mar menstrualsz, ..igy nem higienikus .
2016. jún. 24. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
95%
Ne haragudj,de szerintem illene normálisan tisztálkodnod,szüleidet is erre biztatni! Pár perc egy zuhanyzás jóval kevesebb víz fogy mintha fürdesz :) És mi van ha menstruálsz? Akkor sem tisztálkodsz? És nehogy már 35-40fokban nem izzadsz,mert akkor valamit tanulnunk kell tőled! Ilyenkor legalább napi 1-szer zuhanyozz le! Akár olyankor mikor szüleid nincsenek otthon,ha annyira zavarná őket!
2016. jún. 24. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Télen én se fürdök minden nap. Nem izzadok, már ha nem kell kabátban fűtött helyen álldogállni. Frissnek érzem magam még.

Mitöbb 5-6 órányi viselés után még a pólót is frissnek érzem. Öblítő illata nincs, de dezodor illatú lesz és semmi más.

Azért arra figyelek, ha hétfőn zuhanyoztam, szerdán már mindenképp kell ismét.



Nyáron viszont jó minden nap, akár többször is, mert szerintem a legtöbb ember ebben a hőségben folyamatosan izzad.

2016. jún. 25. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Nem mondtam hogy nem izzadok, még hozzá is tettem hogy nyáron sokszor érzem magam koszosnak meg izzadtnak, így nyáron szinte jindig zuhanyzok.

Menstruáció alatt természetesen szoktam zuhanyozni.

Az intim mosdás meg szokott lenni, hónalj meg ilyenek, valamelyik válaszoló írta a cicamosdást, na én is valami ilyesmivel szoktam letudni.

Nem az a baj, hogy kerülni akarom a vizet, pár perc zuhanyzás jó lenne, csakhogy nálunk a pár perc nem pár perc, és emiatt nagyon megutáltam.Kertesházban lakunk és olyan a csap amikor megnyitjuk, hogy várni kell elég sokáig amíg a jéghidegről melegre vált a víz, de utána meg tűzforró lesz, és minimum 4-5 perc mire be tudok állítani egy olyan hőfokot aminél nem fagyok meg és ami nem égeti a bőröm.Ez kb. egy-két percig marad így, de mire a tusfürdőt kinyomom megint visszaáll valami borzalmas hőfokra és kezdhetem előlről a beállítást, így van hogy negyedóráig ezzel szórakozok és ez minden nap elég idegesítő tudna lenni><

2016. jún. 25. 09:00
 9/10 anonim válasza:
60%
Akkor nálatok a hideg, meleg víz ellátással van valami egetverő nagy gond. Mert nem normális amit leírtál. Nézessétek meg szakemberrel.
2016. júl. 29. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Mindegy, nem vészes, már megszoktam.Azóta minden nap zuhanyzok,és tényleg nem vesz el sok időt még jól is esik sokszor.
2016. júl. 29. 13:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!