Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Három éve vagyok nagyon...

Milka Kamila kérdése:

Három éve vagyok nagyon nagyon pattanásos és kezd rohattul elegem lenni, mit tegyek?

Figyelt kérdés

14 éves vagyok és bő három éve vannak pattanásaim az arcomon és elég durvák és egyszerre minimum 5, mindemmellet rengeteg miteszer a homlokomon az államon az orromon és még a halántékomnál is.

Már mindenféle módszert kipróbáltam. Házi szereket, bolti cuccokat, voltam kozmetikusnál (kétfélénél is), kozmetológus bőrgyógyásznál is (megjegyzem 50ezer ft volt)és minden ami lehetséges.

De semmi. Egyszerűen kivagyok. És sminket se merek használni mert attól csak alapból rosszabbak lesznek a pattanások és a bőröm egész állaga. Tudom hogy ez korral jár de akkor miért nincsen mindenkinek olyan arca mint nekem. Vagy ha minden 15.nek ilyen lenne akkor én már nyugott lennék.

A másik meg az hogy nem merek emiatt emberekhez sokkal közelebb menni mert félek h elrettentő látvány tárul a szemük elé. És már volt olyan többször is h valakinek a szemébe néztem és láttam h tökre megilyedve méri fel az arcom állapotát és ezért nem akar közelebb jönni. elég hülyén hangzik de elég nyomasztó és önbizalomcsökkentő érzés.


14/L


bármit írhattok tapasztalat, bármi csak egy kicsit meg akarok nyugodni



2016. jún. 26. 23:53
 1/10 anonim ***** válasza:

kozmetikus 2 hetente tisztítsa ki!


emellett kezdj el napi szinten sportolni, legalább napi 30 perc mondjuk futás, de inkább egy óra heti legalább 5-6 napon


változtass az étrendeden

semmi csoki, édesség, chips

csökkentsd a sófogysztásod!

napi minimum 1-1,3 liter víz 20 testtömeg-kilogrammonként, vagyis, ha 50 kg vagy, akkor 2,5-3 liter ilyen melegben nyugodtan lehet több is!

sok-sok saláta, kevés gyümölcs


ha túlsúlyos vagy, akkor fogyókúrázz! ez nem koplalást jelent, hanem sportot!

2016. jún. 27. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Az előző nagyon jól leírta. Amit még hozzátennék:


Bioptron lámpa segített nekem anno nagyon sokat. Azóta többféle fény kezelést kitaláltak már. Nézz utána neten mit ajánlanak pattanásra mostanság.


B6 vitamin - de csak B komplexet érdemes szedni, mert a B vitaminok egymás nélkül semmit nem érnek. Hozzá folsavat jó még szedni.

C vitamin, E vitamin, Omega3, Cink (+réz)


Ezen kívül ha még van kedved kísérletezni: mannaszappan oldalon keresgélj.

2016. jún. 27. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Valószínűleg tombolnak a hormonok, azért nem hat rá szinte semmi. Én is így voltam.

Fogorvoshoz milyen gyakran jársz? Mert rossz fog, fogkő is okozhat ilyet! Tesómnak ez volt a baj, hogy egy foga belülről romlott, röntgennel vették csak észre és miután megcsináltatta, sokat javult a bőre!

Antibiotikumot szedtél már? Mert nekem 15éves koromtól 21is volt nagyon durva az arcom és 21 évesen egy endokrinológus miután megnézte a hormonjaimat és kiderült hogy azok rendben vannak felírta a Dalacint, oldattal együtt és 4 hét múlva nyoma sem volt és azóta sincs bőrproblémám! Bőrfertőzésem volt mint kiderült!

Egyébként valóban sport és egészséges étkezés kell, finomított szénhidrát csökkentése, víz és zöldségek. A sport csökkenti a tesztoszteront, ami közrejátszik benne. Érdemes felkeresni egy endokrinológust is, aki megnézi hogy nincs-e IR-ed ami PCOS-t okoz, ami pattanásokat. Sajnos fiatalon is lehet.

2016. jún. 27. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

amúgy én már gondoltam arra is h pont a sport az oka (vagyis az izzadság) mert heti 5db 2 órás atlétika edzésen veszek részt már lassan egy éve, válogatott sportoló vagyok...

Dalacint már próbáltam 2hónapon keresztül.....semmi

Bioptronlámpánk van otthon és van amikor használom de őszintén szólva nincs türelmem :///

bocsi ezért a hisztiért

ÉS KÖSZÖNÖM A SEGÍTSÉGET!:)

2016. jún. 27. 21:13
 5/10 anonim ***** válasza:
1 éve sportolsz és 3 éve vannak pattanásaid---> nem a sporttól van
2016. jún. 27. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

1. válaszoló: írtad h kevés gyümölcs

azt azért írtad h aztis egyek vagy h kevesebbet egyek

mert igazából nagyonsok, sőt van amikor túl sok gyümölcsöt eszek (ma pl 8 nektarint vacsiztam és gyümölcslevest ettem reggelire)

baj a túl sok gyümölcs?

2016. jún. 27. 21:17
 7/10 anonim ***** válasza:
Süttesd magad erős napsütésben. Az uszodai klóros víz is szárítja.
2016. jún. 27. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

ja akkor nem izadság

oks legalább ezt is kizártam

vagy nem lehet h alllergia?

2016. jún. 27. 21:21
 9/10 A kérdező kommentje:
amúgy most h napon edzek valamennyit dobott a helyzeten
2016. jún. 27. 21:22
 10/10 anonim ***** válasza:

kevesebb gyümölcs, tele van cukorral, nem jó a bőrödnek


amúgy igaza van a többieknek is, menj endokrinológiára is!

2016. jún. 27. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!