Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha anyám veszi nekem a cigit,...

Ha anyám veszi nekem a cigit, őt megbüntethetik?

Figyelt kérdés

17 éves vagyok és mivel nekem nem adják ki őt szoktam beküldeni cigarettáért. De a törvény szerint aki értékesíti a dohányt a 18 év alulinak azt megbüntetik.

Jelenleg olyan helyzetben vagyok hogy a gyámügy is szóba jöhet, és a kérdésem ebből kifolyólag az, hogy a gyámügy anyámat előveheti-e emiatt?


Bocsánatot kérek a fogalmazásomért!



2016. jún. 27. 21:34
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha nem pénzért adja el neked, akkor nem értékesíti...

Szerintem ha valaki kicsit is normális a gyámügynél, akkor nem foglalkozik ilyesmikkel 17 évesen. 18 évesen sem egészségesebb a cigi semmivel sem, csak valahol meg kell húzni a határt. Nyilván kisebb gyereknél súlyosabb a dolog, de így...

De a hivatalos álláspontot nem ismerem, csak illogikus számomra eleve már az is, hogy megtudják, nemhogy az, hogy szankciókat alkalmazzanak.

2016. jún. 27. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Akkor ha a gyámügy birtokába jutna az információ, akkor anyámat békén hagynák a dologgal kapcsolatban?
2016. jún. 27. 21:43
 3/5 anonim ***** válasza:
Hát nem fog pirospontot kapni a füzetébe, ha megtudják, hogy cigarettát vesz a fiatalkorú gyerekének.
2016. jún. 27. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2016. jún. 27. 22:39
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha büntetik azt, aki elad kiskorúnak cigarettát, akkor azt is büntetik szerintem, aki a hozzáfáráshez segítséget nyújt.
2016. jún. 28. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!