Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Semmi másra nem tudok *ráfügge...

Semmi másra nem tudok *ráfüggeni*?

Figyelt kérdés

Sok barátom van, hétvégente talalkozunk stb. Sokan mondanák azt, hogy rossz társaság. Láncdohányosok, sokuk füvezik is, és hát persze az alkohol.

Namost, én jó családban nevelkedtem. Szerettek otthon, jó volt a gyermekkorom. Viszont 14 éves korom óta elég keményen számítógép függő vagyok. A szüleim reménykedtek, hogy majd kinövöm. Ez részben sikerült, néha teljesen belemerülök a játékba. Reggeltől estig "tolom".

Máskor viszont nem is gondolok a játékra, abszolút megvagyok nélküle, olykor napokig tart ez az állapot. Utána kezdődik újból, hogy nem tudok felállni a gép elől.

Ezt a témát is lehetne feszegetni, de az én kérdésem az lenne kedves olvasók, hogy.:


Az ismerőseim nagyon sokszor kínálgatnak akár droggal, akár cigarettával, alkohollal... Persze szívok/iszok.. (Az általában így szoknak rá ezekre.) De én egyszerűen nem tudok! Volt olyan nap, hogy cikinek éreztem, hogy én nem cigarettázok. (Kèrlek ne nézzetek hülyének) Azért vettem aznap pár doboz cigarettát, hogy rászokjak. Volt olyan, hogy rengeteg vodkát bedöntöttem, csak hogy rászokjak. Persze hót rèszeg lettem, de azèrt se sikerült.


A ràszokàsi próbálkozásaimat/kísérleteimet egy évig csináltam, a fenti példák alapján. 2016 elején hagytam ōket abba, mert rá kellett ébrednem, hogy reménytelen. Egy év folyamatos dohányzás, alkohol fogyasztás mellet... Nem lettem alkesz, se nikotinfüggō.


Orvosnál még nem voltam, nem is nagyon szeretnék menni ;/

Köze van ennek a számítógép függōségemhez? Miért lehet ez?


Kérlek a témához kapcsoltan kommentálj! Más kérdések alatt is láttam már sajnos sok butaságot. ;(


Strabagnál dolgozom, 31/F



2016. jún. 29. 00:18
 1/1 anonim ***** válasza:

Az, hogy függő lettél-e nem dönthető el, hosszabb idő szükséges hozzá és ha jelentkeznek a tünetek lehet, hogy nem ismered fel.

A számítógépezés azt bizonyítja, hogy függőségi gondjaid vannak, pár nap számítógépezés nélkül elég kevés, szóval ez nem bizonyítja, hogy nem vagy függő.


A kettőnek nincs egymáshoz közvetlen köze.

Az viszont tisztán látszik, hogy motivációs gondjaid vannak, ha 1 évig csak azért romboltad magad, hogy ők "elfogadjanak".


Szóval lehet, hogy nem szoktál rá, ami a jobbik eset, de 1 év alatt is sok kárt lehet okozni.

De az is lehet, hogy máris rászoktál valamelyikre, esetleg már a tüneteket is produkálod csak magadon nem veszed észre (tünet alatt nem azt értem, hogy cigizel és iszol hanem a megvonástól létrejövő tényezőket).

2016. jún. 29. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!