Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Le kell, , szoktatnom" az...

Le kell, , szoktatnom" az arcomat a púderről?

Figyelt kérdés

Már negyedik éve, hogy púderezem az arcom, miteszerek miatt. Ezt úgy kell elképzelni, hogy reggeltől estig, akárhova mentem, mindig volt az arcomon (még nyáriszünetben is). Viszont mostanra már nagyon sokat javult. Otthonra már nem is szoktam használni. Ma először merészkedtem ki a házból púder nélkül és szerintem egy kicsit le is égett az arcom. Most, hogy nyár van és jön a strand szezon, szeretném hanyagolni a sminket, viszont nem tudom, hogy jó ötlet-e csak úgy egyik napról a másikra elhagyni. Valahogy le kell ,,szoktassam" az arcbőröm a púderről? Naptejet nem kennék rá, mert attól megint csak csúnya és zsíros lesz. Mindig fényvédős termékeket használtam, így azok megvédtek az uv sugárzástól. Nem tudom mit kéne rá kenni.

Előre is köszönöm a válaszokat!



2016. jún. 30. 01:34
 1/6 anonim ***** válasza:

A smink nem okoz függőséget,nem gyógyszerről beszélünk.

A mitesszerek egyébként eltömődött faggyúmirigyek,szóval nem a púder a megoldás ilyen esetben,hanem megfelelő arctisztítás.

Egyébként vannak fényvédős hidratálókrémek,én azokkal kísérleteznék.

2016. jún. 30. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!:) kipróbálom. A púder használata mellett természetesen rendeszeresen tisztítottam az arcomat.
2016. jún. 30. 01:56
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem naptej kell az arcra, hanem fényvédő, olyan ami arcra való. Patikában kapsz, az nem zsíros, van mattító is akár. A púder pont eltömíti a pórusokat, ami ronda bőrhöz vezet, jobb elhagyni. Ha meg tisztítottad a bőröd akkor nem is értem minek kellett eddig? Arctisztítás után nincs is mitesszer...
2016. jún. 30. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nekem a mac alapozotol kivorosodott tartosan az arcom. Hetekbe telt , mire alapozo nelkul nem volt voros az arcom. Soha tobbet nem alapozom, puderezem semmivel.

Kendermagolajjal szoktam kenni. ( Australian gold hatoanyaga) es, ha nagyon fenyes, akkor himalaja sos vizzel atkenem. Ha megszarad matt lesz. A darabokat meg lesoprom. Szepiti a bort.

N

2016. jún. 30. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Igen, tisztítottam az arcomat, de tinézserkori miteszerekről beszélünk, mindig visszajöttek. Nem volt szép egyenletes az arcbőröm, azért is használtam. (most sem az) Arra tudtok valami praktikát?
2016. júl. 1. 01:59
 6/6 A kérdező kommentje:
*tinédzserkori
2016. júl. 1. 02:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!