Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Gyerek, felnőtt és egyéb...

Gyerek, felnőtt és egyéb orvosok! Mért kell az ápolónőknek bennt lennie kellemetlen vizsgálatokkor is, ha ugyis a doktor vizsgálja meg az ember és többnyire ők az adatokat rögzítik?

Figyelt kérdés

Ezt úgy értem,hogy urológiai vizsgálatról is panaszkodtak többen hogy eleve kellemetlen,mért kell ezt az ápolónők előtt csinálni,mért nincs egy külön vizsgáló pavilon mint a nőknél,engem is zavarna,ha nőgyógyászati vizsgálatnál még az ápolónő is ott állna.És mért kell meztelenre vetkőzniük egy iskolai vizsgálatnál bizonyos esetben a gyerekeknek?Több kamasz,kisiskolás írt be,hogy mennyire megalázó volt,mert miután az általános vizsgálatot elvégezték rajtuk és az urológia vizsgálatra kelrült a sor egy száll gatyában kellett bemenniük és végül azt is levenniük,nem értem tényleg mért nem maradhatot rajtuk egy poló,azért mégis csak más érzés,mint tényleg meztelenül állni.De sokan arra is panaszkodtak,hogy őket zavarja,hogy felső nélkül kell a többi lány előtt állni,mivel úgyis egyesével mennek be,mért nem elég ott levenni,vagy felhúzniuk.


Tudom hogy az orvos számára a meztelenség normális,de a legtöbb embert zavarja,ezek csak apró dolgok,csak oda figyelés kérdése.


Senkit nem akarok megsérteni,de nem hiszem,hogy ők találtaák volna ki.Olyat is olvastam,ahol egyszere kellett a gyerekeknek bemenni és úgy nézték meg őket,még intim vizsgálatnál is,azért ez etikátlan.A vizsgálat a betegre és az orvosra tartozna.


Csak érdekel,hogy ezek kirivó,ritka esetek lennének?


2010. ápr. 14. 12:31
 1/10 anonim ***** válasza:

többnyire nem ilyenek az iskolai vizsgálatok. nekem is volt kétszer gimi alatt, egyesével mentünk be, bugyira kellett vetkőzni. vizsgáltak gerincet, hasat tapintottak, megnézték a bőrt. ezek nem mennek pólóban vagy melltartóban(pl gerincvizsgálat). az orvosnak az a dolga, hogy ellenőrizze a gyereke fejlettségét(nemileg is), hogy életkornak megfelelő-e. nekem az a tapasztalatom, hogy ezt az orvosok rendesen csinálják, nem gondolnám, hogy az általad említett esetek mindennaposak lennének(vagyis remélem, de én nem tapasztaltam).

az ápolónő pedig személyzet, olyan, mint az orvos. neki ott kell lennie, ha valami kell a dokinak. eü-vel kapcsolatosak a tanulmányaim, dolgoztam is kórházban és ők a legkevésbé a beteg stírölésével vannak elfoglalva. egyszerűen ez a dolga. fiú csoporttársaimmal dolgoztam együtt nyáron ápolástan gyakorlaton és volt, hogy idős néniket kellett megfürdetnünk, ami csak nekem nem ment, fiúk is segítettek. ez csak munka és máshogy nem tudjuk elvégezni.

2010. ápr. 14. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Ezt értem,de én lány vagyok és azt nem értem hogy pl. urológiai vizsgálatnál mért nem lehet poló a fiúkon?Persze hogy a doki előtt le kell venned a főlsőd,de nálunk is volt olyan általánosban hogy már fölső nélkül kell sorba állni,azért ez kellemetlen,lehet hogy gyorsan végezenek,de ez akkor sem jó megoldás.


De tényleg sok helyen egy ápolónő van,aki a gép előtt ül és nem hiszem hogy amikor az orvos a heréket nézi,vagy megkéri hogy a fitymát húzzák hátra akkor azt nem lehetne egy pavilon mögött megtenni.Pedig több fiatalabb ismerősőm is van akik ezekre panaszkodtak.

2010. ápr. 14. 14:40
 3/10 A kérdező kommentje:

Azért köszönöm a választ!


De ne értsen senki se fére,én is alapból jobb szeretem ha vizsgálanak az orvoson kívül nincs más bennt,vagy van egy külön vizsgáló helység, főleg ha nem indokolt,mintvételhez a pálcikát,a tetoszkopot is egyedül is megtudja fogni ,oda tud érte menni,persze hogy vannak olyan vizsgálatok,mint végbél tükrözés,hogy 2 ember szükséges,de ha egy elég hozzá,akkor tényleg ne legyen ott más.


Nekem pl ha nőgyógyászati vizsgálat után meg akarja a dokor nézni a mellem nincs bajom,ha alul már föl öltözhettem,de ha ezt úgy akarja,hogy alul is meztelen vagyok az nagyon kellemetlen és sokan vannak így.

2010. ápr. 14. 14:48
 4/10 anonim ***** válasza:
hidd el, a nővérek mindennel foglalkoznak, csak a betegek bámulásával nem. ha pedig a gyerekeknek így kell sorba állni, akkor szólni kell mondjuk a tanárnak, hogy nekik ez nem jó, szerintem nem mondják azt, hogy nem lehet másképp.
2010. ápr. 14. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Tudom hogy nem kukkolnak a nővérek,de akkor is még rosszabb ha ilyen intim vizsgálatnál még ott van valaki,nálunk nőgyógyászatnál sose volt a nővér bennt,minden eszköz ami szükséges lehet oda volt készítve előre,amit a doktor mondot azt leírta,szerintem így is volt korrekt,hát elég rossz lett volna ha széttárt lábakkal ott fekszem és még 2 ember ott mászkál.
2010. ápr. 14. 14:54
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
ill azt még elmondanám, hogy ez nagyon sokszor az orvos védelmére szolgál. ha nem nőgyógyászaton kerül sor intim vizsgálatra(pl sebészet, belgyógyászat), értem ez alatt, hogy meg kell nézni a nemi szerveket akkor egy férfi doki sosem fog úgy megnézni egy nőt, hogy nincs benn nővér. ugyanis többször van, hogy ezután szexuális zaklatással vádolják meg az orvost(egyszerűen pénz miatt), gyerekek esetén pedig a szőlük a dokit. ezért mindig vann benn nővér, aki tanúsítja, hogy kizárólag orvosi célú dolog történtek. nem én találtam ki, egy belgyógyász orvos mondta el egy óránkon. sajnos ez van, mindenki védi magát.
2010. ápr. 14. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Értem köszi,de ha a vizsgálat a megfelelő helyen történik akkor mért van rá szükség,tényleg nálunk van pavilon,ami nagyon jó,de az egyszerű felnőtt orvosnál is van külön vizsgáló,amit értékelek.


Én a férfi dokikat jobban kedvelem,bár kevés orvost ismerek.Egyébként tiszta a kép hogy nem stirelnek,hisz vagy megelőzés miatt,elleneőrzés miatt megyünk,vagy ami már rég rossz a betegésünk megállapítása miatt és abban szép látvány az nincs.

2010. ápr. 14. 14:59
 8/10 A kérdező kommentje:
Ezt a védi magát most már így értem.Köszi a választ
2010. ápr. 14. 15:01
 9/10 anonim ***** válasza:
2-szer voltam eddig életemben nőgyógyászaton, de komolyan mondom az orvos mindkettőnél nagyon aranyos volt, de a nővér csak úgy húzta a száját és úgy tett, mint ha ő lenne a világ császára! Alig vártam, h kimeneküljek! Oké azért vannak ott, h segítsenek neki, de nem azért, h lenézze a beteget engem pl mindkettő lenézett és ezt nem bebeszélem az ember látja és megérzi az ilyet!
2010. ápr. 15. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Én amikor voltam nőgyógyásznál,csak asszisztense volt és nem jöhetett a vizsgálóba.

Egyébként én is hallottam olyat,hogy tökre bámult az ápolónő amikor vizsgálatok foltak.Apámnak van cikis storija,szóval a munkahelyi zuhanyzóban összeszedett valamit és a doki megvizsgálta,de az ápolónők is oda mentek megnézni,hát tök égő volt, és az egyik beszólt meg kéne ám mosni.A vater azóta sem ment,mert marha kellemetlen hogy ott bámészkodnak


Én akkor is azt mondom hogy ilyen vizsgálatoknál nem kell oda semmilyen más személyzet,főleg felnőtteknél.Nekem gyerekorvosnál is kellemetlen volt hogy az asszisztens előtt vizsgálnak meg,így tök hamar átjelentkeztem a felnőtt orvoshoz ahol volt külön vizsgáló rész,meg volt egy időszak amikor sok volt a gyerek beteg és egyszerre 2-öt hívtak be,oké hogy a másik szülőnek is gyereke van,de nem szeretek más emberek előtt levetközni és azért már nem is voltam kicsi se,meg amúgy is,semmi keresni valója ott.

2010. ápr. 15. 11:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!