Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Tetoválás csináltatás vérplazm...

Tetoválás csináltatás vérplazma időszak alatt?

Figyelt kérdés

Sziasztok, most kaptam rá a plazmaadásra én is, tervezek magamra 1-2 kisebb tetoválást. Mennyire tűnik fel nekik ha lesz 1 új, kimutatják-e, veszélyes-e? Mennyit érdemes várnom hogy ne legyen ebből veszély se nekem se más számára se?


Ha megcisnáltatom, 1 hónapig nem megyek, elnézek, és azt mondom hogy régebbi mint 6 hónap akkor fognak szólni, kimutatják-e, lesz belőle probléma?


20/F


2016. júl. 1. 00:12
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

Istenem ennyi nyomorultat.


Felvázolom:

Baromira tisztába vagyok vele, hogy 6 hónapnál régebbinek kell lennie.


DE MIVAN AKKOR, ha te aztmondod hogy 1 éves és közbe csak pár hónapos, HA NINCS MÁSRA MEG MAGAMRA VESZÉLYEZTETVE. ITt erről volt a kérdés a veszélyről. de ti csak azt mondjátok el amit ott hallotok, amit mindenki tud.



Nem vagy alkalmas mert 6 hónapnál korábbi. NEM IS erről szólt a kérdés, hanem hogy SZÓLNAK-E, VESZÉLYES-E bárkire is nézve.


Ennyire ne legyetek már tudatlanok istenem.

2016. júl. 1. 13:09
 12/21 anonim ***** válasza:
Ha tényleg jó a véred, nem veszélyes senkire. De mégis honnan tudod, tényleg jó-e? Jézus ereje. Én is azt hittem, jól vagyok aztán majdnem meghaltam szeptikus sokkban. 21 évesen. Jó, persze az nem egy hepatitis C, de akkor sem tudhatod. Nem szívatásból vannak ezek a szabályok, amellett, hogy én se voltam boldog mikor elküldtek egy nem elég régi heg miatt.
2016. júl. 1. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
61%
Még mindig te vagy a tudatlan, kérdező, ha nem bírod felfogni, hogy veszélyezteted a betegeket ezáltal. Persze, ha orvos vagy, akkor tégy belátásod szerint. De nem gondolnám, hogy az vagy, mert akkor nem itt tennél fel ostoba kérdéseket.
2016. júl. 1. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%

Ha meglátják rajtad az új tetkót, akkor lebuktál, és véget érhet a plazmaadói életutad, mert már nem vagy szavahihető. Ha pedig orvos van ott, és megnézi a tetkókat, akkor is lebukhatsz, mert meg tudja állapítani.

Úgyhogy csináltasd meg, és viszlát hat hónap múlva!

A plazmát azért adod, hogy segíts, nem? Gondolj arra, hogy átadhatod a HIV vírust vagy a hepatitis-C-t. Egyik sem olyan, amit egy beteg szívesen venne, sőt, perelheti a kórházat, ha ez történik vele.

[link]

2016. júl. 1. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:

Utolsó 3 kommentelőnek köszönöm a normális válaszokat.



Ha magas a kockázat az új tetkó miatt azaz másnak baja lehet belőle természetesen nem csináltatom meg.. Azért nem fogok a magam / más egészségével szórakozni..


Azért kérdeztem, mert ha jó a vérem és a tetoválás sem befolyásolja nagyon akkor mehetne együtt a kettő, de mivel látom hogy komolyan veszik ott nem hiszem hogy kockáztatnék.


Már csak 1 dolog fogalmazódott meg bennem. Ha megcsináltatok 1et, és csinálnának velem vérvételt meg tesztet utána 1-2 hónappal maximum, és nem mutat ki semmit akkor nem látom akadályát és feleslegesnek tartanám a 6 hónapot..

2016. júl. 3. 12:25
 16/21 A kérdező kommentje:
Középsőnek vissza vonom, az baromságot írt, szapult mint a többi mert mást nem tud. Másik kettőtöknek köszi mégegyszer :)
2016. júl. 3. 12:27
 17/21 anonim ***** válasza:
100%
A nagy helyzet az, hogy a HIV még nem mutatható ki egy hónappal a fertőzés után, azért kell ennyit várni.
2016. júl. 3. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:

Értem, viszont elég sok idő az a félév, még ha 3 hónap alatt is megtudnák állapítani is kényelmesebb.


köszi a választ :)

2016. júl. 3. 16:38
 19/21 anonim válasza:
100%
Az ilyesfajta fertőzések nincsenek jelen egy normális hivatalosan működő szalonban, max a sufnituning szalonokba ahol a tojásos lecsó mellett tetoválnak kb. mivel egy rendesen ANTSZ által ellenőrzött szalonban, minden tetováláshoz új tűt és új csőrt használnak, fillérekért veszik a sterilen csomagolt eldobható tűket, csőröket a gépre, a festék szintén nem többször használatos mivel az épp felhasználni kívánt adagot ilyen kis kupakba töltik ki a festékes tubusból amit utána kidobnak. Még ezek kidobása is szelektíven történik. A tetoválás egy seb tulajdonképpen amikor frissen van felvarrva, ezáltal a festékanyagból jut a véredbe is aminek kell egy idő amíg kitisztul a szervezetedből. A 6 hónap egy az, hogy a fertőzés kialakulásának ideje is lehet + az, hogy a véredben elszabadult festékanyagoknak annyi idő kell a teljes felszívódáshoz. Szerintem a vérből kimutatható, ha adsz vért azt csak úgy úgyse fogják a betegnek beömleszteni, tuti hogy előtte megvizsgálják amiben ezek a részecskék nagy valószínűséggel kimutathatóak. Szerintem ha tetováltatsz, várd ki azt a 6 hónapot, utána tudod folytatni, gondolom nem ez az első számú megélhetésed.
2016. júl. 4. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:

teljesen igazad van hogy megoldható a 6 hónap.

Köszönöm a válaszodat, és hogy elmagyaráztad. :)

2016. júl. 5. 22:41
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!