Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » SOS, szerintetek zuhanyozhatok...

SOS, szerintetek zuhanyozhatok már (műtét után)?

Figyelt kérdés

Kedden volt epeműtétem, a kivezető csövet szerda reggel vették ki.

Az orvos azt mondta, hogy ma már zuhanyozhatok, ha leveszem a tapaszt, csak ne "áztassam sokáig".

Viszont a "csöves seb" nem annyira biztató (begyulladva nincs!), de még nagyon frissnek tűnik.

Van itthon vízálló tapaszom.

Az milyen lenne, ha azt rátapasztanám, és zuhanyzás után azonnal levenném, és akkor már "nyitva" gyógyulna?



2016. júl. 1. 07:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nyugodtan elhiheted az orvosnak, hogy zuhanyozhatsz, de ne áztasd sokáig :-)

Nekem már sajnos volt pár hasi műtétem, rögtön zuhanyoztam, amint engedélyezve volt, sosem lyukadtam ki :-)

2016. júl. 1. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Első voltam. Még annyit, hogy tapaszt én sokkal inkább félve tennék rá, eléggé húzza a bőrt amikor leveszi az ember.
2016. júl. 1. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Köszi, az valóban nagyon borzasztó, párat leszedtem, egyet ugye ma :)

Viszont hajat is akarok mosni, mert az előrehajlás nem megy jól, tehát azalatt vizes leszek, kicsit szédelgek még, így óvatosnak kell lennem, szóval kapkodni nem tudok.

Csak hétfőn zuhanyoztam utána, azóta csak cicamosdás és ebben a 30 fokban finoman szólva is nehezen elviselhető...

2016. júl. 1. 08:08
 4/11 A kérdező kommentje:
hoppácska, szóval hétfőn "utoljára"
2016. júl. 1. 08:08
 5/11 A kérdező kommentje:
Meg ahhoz képest, hogy mennyi minden volt/van, egy tapaszleszedés nem a világ vége, a Fraxit rosszabbul viselem. :)
2016. júl. 1. 08:10
 6/11 anonim ***** válasza:
Anno én is zuhanyoztam,semmi bajom nem lett. Alacsony nyomásra állítottam a zuhanyt, és a seb környékén nem használtam a mosakodószert. Jobbulást neked,egy szintén "epés".
2016. júl. 1. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszi, izgulok minden miatt, mert közel félidős kisbaba is van a pocakomban, és mivel eddig olyan "jól" ment minden, nem akarom elszúrni csak azért, mert már tisztálkodhatnékom van. :D
2016. júl. 1. 08:25
 8/11 A kérdező kommentje:
Ja és épp az a lyuk van olyan helyen, ami egy kicsit "meg van mozgatva" és nyújtva belülről.
2016. júl. 1. 08:26
 9/11 anonim ***** válasza:
Az a lyuk már csak a bőr és esetleg az alatta lévő irharéteg. Nem mélyebb, mint egy piercing lyuk.
2016. júl. 1. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Ok, köszi, meggyőztetek, megyek zuhanyozni. :)
2016. júl. 1. 08:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!