Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Az mit jelent, hogy erős a...

Az mit jelent, hogy erős a vagus tónusom?

Figyelt kérdés

2016. júl. 9. 06:42
 1/5 anonim ***** válasza:
Kb. annyi, hogy kilégzéskor jobban észlelhető a szívritmusod lassulása (normális élettani jelenség, de nem mindenkinél egyformán megfigyelhető).
2016. júl. 9. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
És pontosan mi okozza? Fog gondot okozni a jövőben?
2016. júl. 9. 07:57
 3/5 anonim ***** válasza:
Fogalmam sincs mi okozza, nem vagyok orvos, csak sokszor voltam kardiológián. A tónust nem tudják közvetlenül vizsgálni, ezért a légzési szinusz arritmiát nézik (Tehát hogy belégzés-kilégzés hatására mennyire gyorsul-lassul a szívritmus) De teljesen normális, semmilyen problémát nem fog okozni, gondolom az orvos is ugyanezt mondta
2016. júl. 9. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Hát az orvos nem csak ennyit mondott, a vizsgálat után elküldött a körzeti orvoshoz, utána 24 órás EKG-t is csináltatott, majd megint egy sima EKG-t, majd megint bedrótoztatott egy 24 órásra. Sőt, az első vizsgálatkor amikor megkérdeztem, hogy pontosan mit jelent ez az egész, azt mondta, hogy szélsőséges esetben még gyógyszeres kezelés is kellhet.
2016. júl. 9. 20:51
 5/5 anonim ***** válasza:
A gyógyszeres kezelés nem a vagus tónusra kell, az az összes sportolónak, atlétának magas. Gondolom nem ennyi állt a leleten
2016. júl. 9. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!