Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Sampon okozhatja az ajkak...

Sampon okozhatja az ajkak kiszáradását?

Figyelt kérdés
Az ajkam nagyon régen folyamatosan száraz, csak az tartja életben (szó szerint), ha kenem valamivel. Okozhatja ezt az arcomon lefolyó sampon? Összesen 3 fajtát használtam 3 év alatt, vegyesen. Lehet bennük valami közös összetevő, ami CSAK az ajkamnak árt?
2016. júl. 10. 16:34
 1/6 anonim ***** válasza:

Nehéz megmondani, mert az ajkakkal az a helyzet, ha folyamatosan kened őket, hozzászokik a bőröd és egy idő után már ha nem kened folyamatosan, akkor percek alatt kiszárad. Tehát ha egyszer kifújta a szél és elkezdted kenni, és mondjuk tovább alkalmaztad a krémet, mint kellett volna, akkor lehet az is az ok. Akkor egyszerűen abba kell hagyni a krémezést és némi kellemetlenség után visszaáll minden a normálisba.

A sampon is szárít, tehát az súlyosbíthat rajta, de egy egészséges embernek nem szárad ki vészesen a szája csak mert lefolyik az arcán a sampon. Az alap gond az állandó kenés.

2016. júl. 10. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Okozhatja vitaminhiány is, jellegzetes tünete ez a B2-hiánynak.
2016. júl. 10. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Biztos, hogy semmilyen hiányom sincsen. A sok kenés mindent megmagyarázna... Nem tudtam, hogy ilyen függőség is előfordulhat. Meddig tart míg visszaáll? Tegnap fogyott el a krém xd
2016. júl. 10. 17:38
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha folyamatos, megfelelő ápolás mellett is száraz az ajkad, akkor sokkal valószínűbb, hogy a probléma "belülről fakad." Kevés folyadékbevitel, vitamin és/vagy esszenciális zsírsavak hiánya okozhatja azt, ha az ajkak bőrének nedvességtartó képessége romlik. Ha tartósan szedsz valamilyen gyógyszert, az is okozhat ilyen problémát.

Kérdés, hogy milyen krémmel kented eddig? Nyáron érdemes fényvédő tartalmú ajakápolót használni, és tartózkodni az ajkak nyalogatásától. Jó minőségű ajakápolóhoz nem "szokik hozzá" a szervezet, ha ennyire problémás a bőröd, ne függeszd fel az ápolását, figyelj oda a folyadékbevitelre és a megfelelő táplálkozásra.

2016. júl. 10. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Többször is szedtem multivitaminokat, nagyon sokféle gyümölcsöt ettem és legalább 6 fajta ajakbalzsamot(zsíralapú) és 3 ajakápolót(vízalapú) használtam a három év alatt. Vízből többet is iszok, mint amennyit kellene és amint nyál kerül az ajkamra, azonnal letörlöm. Bőrgyógyász sem tudott mit kezdeni velem. Szerintem a probléma gyökere igencsak a sok kemikália lesz.
2016. júl. 10. 18:10
 6/6 anonim ***** válasza:

Szüneteltesd a krémezést. Ha elviselhetetlen, vagy kisebesedne a szárazság miatt, kéktégelyes Niveával kend, vékonyan, és azt is fokozatosan hagyd el. Az ajakbalzsamok sokszor hosszútávon táplálják a szárazságot, kerüld őket.

Első voltam.

2016. júl. 10. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!