Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A nassolás-függőségről hogyan...

A nassolás-függőségről hogyan lehet leszokni?

Figyelt kérdés

A modern normáknak ugyan nem felelek meg (például nem értek egyet azzal, hogy amit az emberiség nagy része többszáz éve eszik, az egészségtelen), de a valamivel régebbi, az általános iskolás koromban tanultak alapján egészségesen élek. Naponta többször eszem az idénynek megfelelő gyümölcsöket sorban, eszem zöldségeket, sok vizet iszom, teát néha direkt ízesítetlenül, de ha ízesítve kívánom, termelői mézzel. Igyekszem változatosan főzni, nem szeretem a sós ételeket, olajat ugyan használok, de a nagyon zsíros és olajos ételeket se szeretem (magamra főzök, hónapok óta nem volt rántott hús, sült krumpli például). Igyekszem az én ritmusomnak megfelelően feküdni, 10-11 között kívánom az alvást. Ha nagyon stresszelek, citromfű teát iszom, Magne B6-ot szedek. Hetente 2-3-4-szer sportolgatok, a heti 3 óra mozgás (ugye ahogy reklámozzák, mozogj heti 3*1 órát) általában megvan. Sokat vagyok kint a levegőn.


Mégis 1 egésszel magasabb a koleszterinem, mint kellene, a háziorvos szerint (és amennyire tudom, igaza lehet) az édességtől van.

Ugyanis hihetetlenül sokat tudok nassolni!

Akkor is, ha számomra unalmas dolgot kell csináljak, akkor is, ha jól lekötöm magam, akkor is, ha ügyeket intézek, vásárolgatok, néha akkor is, ha baráti programra megyek. Naponta többször!

Leginkább csokifüggő vagyok, Milka, Sport, csokis sütemények, de néha másmilyen édesség is jó.

Természetesen a reggeli kávéba is cukor, kakaó kerül, azután a napi adagok...


Amióta eleget iszom, zöldséget-gyümölcsök eszek, mozgok, azóta jobb a memóriám, talán a kedélyállapotom is, az egyébként rám jellemző és gyakran kijövő herpeszek, aphták kevésbé fájóak és hamar múlnak.

Szerintem ha a sok cukrot és édességet elhagynám, még jobb lenne a helyzet...

Ráadásul hosszútávon (lehet csak 30 év múlva) lesz még komolyabb gond a cukortól.

Az ára is fáj... Heti szinten 2-3 ezer forint akár, havi szinten legyen 10-15 ezer.


Mitől lehet ez (akár pszichésen)?

Hogyan tudnék leszokni?


23/L


2016. júl. 10. 21:35
 1/1 A kérdező kommentje:

Évek óta igaz, ha direkt gyümölcsöt eszek, vagy vajas kenyeret kenek (tényleg vajjal), paradicsomot vágok, amikor megkívánnám az édességet, akkor még jobban fogom kívánni.

Az, hogy nem minden nap veszek, vagy egy nap csak egyfélét - még jobban kívánom + otthon eszek, amit találok, például akár diót. :D

2016. júl. 10. 21:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!