Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Szeretnék jógázni, de csak...

Szeretnék jógázni, de csak nyugisan, itthon. Az lenne a lényeg hogy kicsit lazuljak és hogy egészségesebb, kiegyensúlyozottabb legyek. (? ) Többi lent.

Figyelt kérdés

Van egy kevés túlsúlyom, legalábbis én így gondolom. Mindenesetre arra gondoltam, hogy nem eszem csokit, nem eszem unalmamban és nyugis leszek, mert elég sokat görcsölök, stresszelek az utóbbi idoben. Tehát. Jóga az segít? Hogyan kezdjek neki? (Nem szeretnék tanfolyamra járni, otthon csinálnám.) Plusz tippek kiegyensúlyozott életmódhoz?

13/L



2013. jún. 16. 17:18
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia! Én neten találtam jó kis gyakorlatokat. Az a lényeg, hogy egyenlőre csak azokkal kezd, ami még nem annyira megerőltető, majd később áttérhetsz ezekre is.

Erősítő, izmosító, feszesítő gyakorlatokat ezekről az oldalakról gyűjts össze magadnak:

[link]

[link]


Ezek pedig stresszoldó pózok:

[link]

2013. jún. 16. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én nagyon nem ajánlom az előző válaszadó által adott ötleteket. Természetesen megnéztem az ottani gyakorlatokat.

Jógaoktatóként kezdőnek biztosan nem javasolnék Tricon ászanát, jógahidat sem.

Magadtól otthon véletlenül sem tudod a mozzanatait, hogy ezeket hogyan kell kivitelezni úgy, hogy az ne ártson, sőt használjon. Mindenki tud úgy csinálni, mintha úgy nézne ki, ahogy a képen van. Csak a mögöttes tartalmat nem tudják, hogy mikre kell figyelni közben. És nem arra gondolok, hogy befelé figyelj és a levegővételre, bár ez utóbbi igen fontos, de kezdőként ezt még sokaknak nem lehet elmagyarázni.

Én először is gratulálok, hogy megszületett benned az igény a tornázásra, beláttad, hogy szükséged van rá és készenállsz, hogy tegyél érte. Én azt javaslom, hogy menj el jógaórákra egy ideig. Menj el egy-két órára csak úgy külön. Ha teheted most már nyáron délelőtti órát is próbálj ki és délutánit-estit is. Mivel a gyakorlatsorok összeállítása más a napszak miatt.

Aztán ha úgy érzed, hogy á, menne ez neked otthon is, akkor menj el egy hétvégi párórás minitanfolyamra. Ez ilyen néven fut pl. a Nyugatinál. A gerincjóga órákat ajánlom legelőször, mert ott a gyakorlat kivitelezése végig ki van mondva és szépen lassan megjegyzed az instrukciókat.

Az efféle személyes segítség mindenképpen jobb, mintha magadtól kezdenéd el. Sőt, ha nem megy, akkor a jógát fogod okolni, hogy nem használ, nem is lehet megcsinálni stb., nem pedig magadat.

Jó edzés kívánok! :)

2013. jún. 17. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!