Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Napszúrásnak mik a tünetei?...

Napszúrásnak mik a tünetei? Napszúrást kaphattam ilyen tünetekkel? Mikor múlik el? Hogyan kezeljem?

Figyelt kérdés

Szóval mint azt gondolni lehet, sosem volt még napszúrásom, pedig nagyon bírom a napot, sosem volt vele bajom, az izzadáson kívül.. Tegnap és ma rengeteg időt voltam a napon, mivel szórólapoztam. Mire ma hazaértem (kb 3 órája), nagyon rossz lett a közérzetem, szétmegy a fejem, lefeküdtem aludni, de egyáltalán nem sikerült elaludnom, nagyon ki vagyok száradva, nyelni, beszélni alig tudok, és ugye rossz közérzettel nagyon undok is vagyok, bár próbálok nem az lenni, és bár sosem szoktam sírni, most minden apróságon sírni tudnék, ha nem lennék még ahhoz is túl fáradt..

Szóval ez napszúrás? Mit tegyek, hogy elmúljon?



2016. júl. 12. 17:40
 1/1 anonim válasza:

Napszúrás tünetetei!


Az enyhe panaszok fejfájás, szédülés, kábultság, émelygés, hányinger esetleg formájában jelentkeznek. A beteg kerüli a fényt, szívesebben tartózkodik hűvös, elsötétített helyiségben. Súlyos esetben a testhőmérséklet hirtelen, jelentős emelkedése következik be (akár 39-40°C is lehet)


Ha megvannak a tüneteid:


A legfontosabb teendő, hogy árnyékos helyre, célszerűen hűvös helyiségbe jusson a beteg. A tarkóra helyezett hideg vizes borogatás jó hatású. A beteg 30 fokos szögben megemelt felsőtesttel feküdjön, s apró kortyokban fogyasszon hűvös folyadékot - lehetőleg vizet, és sohasem alkoholtartalmú italt!


Enyhe esetben otthoni, két-három napos ágynyugalom javasolt hűvös, fénytől védett, esetleg sötét szobában. Azonban ha a tünetek nem javulnak vagy esetleg rosszabbodnak, mindenképpen kórházi kezelés szükséges.

2016. júl. 12. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!