Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Orvoshoz kellene mennem...

Orvoshoz kellene mennem ezekkel a tünetekkel?

Figyelt kérdés
kb 2hete figyelem a vérnyomásom, a szisztolés érték 100és 130között mozog, de legjellemzőbb a 110es érték, evvel nem hiszem h gond lenne, viszont a másik érték elég alacsony szokott lenni, 70felett sose volt, 50-60közt jóesetbe, viszont mértem már 112/36os vérnyomást is, a pulzusom nem tudom magasnak számít-e 90környéke nyugalmi állapotban, egyszer mértem 76ot legalacsonyabbnak. Enyhe nyomást érzek a mellkasomon, ezért kezdtem el figyelni, hátha vérnyomással függ össze, hamar elfáradok, ha ideges vagyok, vagy fizikai munkát végzek olyan mintha a torkomba dobogna a szivem, nagyon erőssen ver, biztos hülyén hangzik, de olyan érzés mintha egy álomban lennék, ülés közben gyakran elzsibbadok, rengeteget fáj a fejem, van hogy használ rá a kávé vagy gyógyszer, de az sem mindig. Mi lehet a probléma? Ha elmegyek orvoshoz mit mondjak neki? Azért nem szívesen megyek orvoshoz, mert eddig 3x voltam nála összesen, elég unszimpatikus, nem szeretnék csak úgy odamenni, ha nem tudom elmagyarázni mi lehet a baj. 21 f

2014. jún. 23. 00:21
 1/2 anonim ***** válasza:

Én a helyedben mindenképp orvoshoz fordulnék, mert írtad, hogy vannak tüneteid és nem kéne éppen ezért félvállról venni a dolgot. Az emelkedett pulzusnyomás(vagyis a szisztolés érték - diasztolés érték) sok mindentől lehet magasabb, pl. láz, pajzsmirigyzavar, vérszegénység stb. A pontos ok kiderítéséhez vizsgálatokra van szükség. Szóval irány az orvos. Amúgy meg, ha nem kedveled a jelenlegi orvosodat, akkor miért nem váltasz? Szabadon választhatsz bárkit. :)

Amúgy az a 122/36-os érték nekem elég gyanús. Biztos, hogy jó a vérnyomásmérőd?

2014. jún. 23. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

1. válaszoló vagyok megint. Orvosnak elég ha annyit mondasz, hogy mostanában baj van a vérnyomásoddal, rossz a közérzeted stb (nagyjából azt mond, amit ide írtál). Ja és hogyha ez elmúlt két hét vérnyomás- és pulzusértékeit leírtad valahova, azt is vidd magaddal, mert az az orvosnak is sokat segíthet. De egy teljes vérképre mindenképp számíts, meg valószínű, hogy kardiológiára is ad beutalót.

Sok szerencsét, remélem nincs komoly gond! :)

2014. jún. 23. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!