Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Van valami egészségügyileg...

Van valami egészségügyileg indokolt magyarázat arra, hogy egy kórházban fekvő idős embernek miért nem akarják csillapítani a lázát?

Figyelt kérdés
Azon kívül, hogy azt várják, hogy meghaljon? 83 éves nagyapám kórházban fekszik, hétvégén belázasodott, és nem akarják csillapítani a lázát, mondván, ki kell bírnia. Az egész család fel van háborodva, hogy miért csinálják ezt egy idős fekvőbeteggel.
2016. júl. 15. 11:13
 1/4 anonim ***** válasza:
Nincs rá indok, a "ki kell bírni" elég gyenge duma. Szerintem csillapítani kellene a lázat. Ki kell kérni a dokumentációt, tanúkat kell keresni, perrel kell fenyegetőzni, esetleg tényleg perelni kell.
2016. júl. 16. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A lázat nem feltétlenül kell csillapítani, csak a magasat, nem tudom, hogy ezt ott hogy értelmezik.

[link]

[link]

2016. júl. 16. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A lázat (ha nem túl magas) nem szokták csillapítani, hisz a szervezet nem ok nélkül emeli meg a hőmérsékletét. Magasabb hőmérsékleten elpusztulnak a kórokozók illetve növeli az enzimek aktivitását (=immunrendszer hatékonyabb lesz). Csak ha nagyon magas már (38°C+), általában akkor csökkentik le mert akkor már veszélybe kerül a szervezet. Perrel fenyegetőzni mert nem érdemes, én se nézném jó szemmel ha valaki 2. kérés helyett ezt vágná a fejemhez..
2016. júl. 18. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nem enyhe hőemelkedésről volt szó. Nagyapám élet-halál között van bent a kórházban, nem tud önállóan enni sem, egyszerűen más dolgokra sem figyelnek oda, ha nem kapnak zsebpénzt, és akkor még ez is... Nagyszüleim nem pénzes emberek.
2016. júl. 19. 10:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!