Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Kisebesedett a gerincem,...

Alexamills kérdése:

Kisebesedett a gerincem, mitől lehet?

Figyelt kérdés
A hati es a nyaki gerincem kozott a gerincoszlopomom a bor a csigolyaimmal (ahol kidudorodik) kisebesedett. Maro es kicsit fajdalmas volt es igy figyeltem fel ra, de anya eszre is vette. Eleg csunyacska volt, de elmult. Tegnao viszont megint kicsit fajt es mondta a baratom es anyukam is, hogy mar megint kijott. Anyaek szerint azert mert sovany vagyok (anorexias vagyok egy eve), de tartom a 40-42kozotti sulyt es eddig sose volt ilyen.

2016. júl. 16. 13:33
 1/5 anonim ***** válasza:
fogyatékosok megérdemlik
2016. júl. 16. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem mivel ennyire sovány vagy, kidörzsölödött.
2016. júl. 16. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Kidörzsölődik, főleg ha nem egyenesen ülsz, hanem görbe háttal. Én is ilyen 40-42 kg között vagyok, bizonyos tornagyakorlatoknál az iskolában nekem is kidörzsölődött és ha nem egyenesen ülök egy kemény támlás széken, akkor olykor fáj.

A nagyobb probléma itt az anorexia. Jársz rendesen orvoshoz, foglalkozik veled szakember?

(mielőtt kapnám az ívet, hogy ugyanilyen súllyal én is az vagyok, szólok hogy nem, csak alacsony vagyok és sovány. Életemben nem voltam több 42 kilónál. De a kérdezőről nem tudni, hogy mennyi volt az eredeti súlya mielőtt fogyni kezdett és hogy milyen magas.)

2016. júl. 16. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
155cm vagyok es 56kilorol fogytam le.
2016. júl. 16. 18:37
 5/5 anonim ***** válasza:

Akkor te még alacsonyabb is vagy mint én. Így nem gáz a súlyod de vigyázz, hogy ne fogyj le jobban!

A kisebesedést amúgy én aloe vera géllel kezeltem, elég hamar elmúlt tőle. Sajnos amikor talajtorna volt az iskolában, mindig így jártam és a felüléses gyakorlatoknál is (polifoamot nem kaptunk, jó volt nekünk a parketta). De egyébként így magától sosem sebesedett ki, pedig voltam már soványabb is ugyanehhez a magassághoz anno stressz miatt.

Ha viszont neked rendszeressé válik a kisebesedés, lehet hogy érdemesebb lenne visszaszedni pár kilót.

2016. júl. 17. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!