Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mitől fázós vagy épp hideget...

Mitől fázós vagy épp hideget szerető valaki?

Figyelt kérdés

Hajlamos vagyok fázni, de mégis egyértelműen a hideget szeretem. Felfrissít, tettrekész leszek tőle.

Utálok izzadni, a melegtől elpunnyadok, minden tagom elnehezül. Aludni nem tudok, de ébren lenni se és a fejemet se tudom megtartani, ha nagyon... vélhetőleg leesik a vérnyomásom. Ez ellen pont úgy védekezek, hogy aktív igyekszem lenni, párszor, mikor jött a "gyengülés", konkrétan tornáztam egyet és segített.


Többször tapasztaltam:

- Légkondicionált hely. A másik ember mondja, milyen kellemes. Nekem melegem van, esetleg izzadok is.

- Szintén légkondicionált hely. A másik ember fázik, nekem kellemes. (Mondjuk érzem, hogy baromi hideg és tuti egészségtelen, de engem az hűt le)

- Tavasz/ősz, kb. 5 fok. Mások sálban, sapkában, bebugyolálva. Rajtam a télikabát lazán, sál lazán, sapka nincs. Esetleg ha gyorsan gyaloglok, még be is melegszem.

- Tél, -5 -10 fok. Én még simán megyek sétálni is, 1, esetleg 2 óráig kellemes, frissítő érzés. Más ha 5-10 percet van kint, már fázik.


Van, aki, ha egy kicsi hideget érez, már fázik. Én, ha egy kicsi meleget is érzek, már nem szeretem. Ha kicsi hideget érzek, végülis elkezdhetek fázni, de jó érzés.


A meleget bírók/szeretők vannak többségében (de ismerek magamon felül is hideget szeretőket).

Miért?

Hidegben lehet mozogni, fel lehet öltözni. A meleg ellen nagyon nehéz védekezni. Hidegben ha szellőztetsz 2-3 percig intenzíven, becsukod, a falaktól visszamelegszik. Nyáron szellőztetsz - meleg marad bent.


A melegszeretők vannak előnyben.

Télen baromira fel van fűtve minden, tömegközlekedés, boltok, távfűtéses lakások, házközponti fűtéses lakások. Boltba a vevő kabátba megy be, az eladó PÓLÓBAN!

Ősszel-tavasszal is meleg van mindenhol.

Utána meg kint van meleg.


Biológiailag ennek mi a háttere?


2016. júl. 16. 18:12
 1/4 anonim ***** válasza:
nem tudom, de en is igy vagyok.
2016. júl. 16. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A biológiát nem tudom, de megértelek, a hideg ellen fűtök, illetve felöltözöm és mozgok (az azért gond lenne, ha -20 fokban kellene állnom órákat, de nem kell), a meleggel sokat nem tudok tenni.

Én sem a meleget, sem a hideget nem szeretem, de inkább az utóbbi. Nulla fokig elég lehet a pulóver is, fagyban dzseki, télikabátot nem tudok hordani, mert hazánkban ahhoz nincs elég hideg, sosem ácsorgok kint, hanem mozgok. Enyhe fagyban nagyon kellemes 9 órán át túrázni, tapasztalat. 15, esetleg foknál még elmegy, fölötte egyszerűen nem tudok hosszabb túrára menni, mert meggyulladok s félóránként iszom fél liter vizet. Ez amiatt van, hogy a mozgás nagyon sok extra hőt termel számomra, de egyébként sem vagyok fázós. A fürdőszobát nem is szoktuk télen fűteni, a konyha tökéletes hőmérsékletű (17 Celsius), a szobák is (18, néha 19).


Van azért előnye, ha nem fázós az ember, főleg, ha villannyal szeret fűteni :D

S pl. én ritkán járok fűtött helyekre az otthonomon kívül s ott sem szokott túlfűtöttség uralkodni (amikor évek után először tömegközlekedtem télen vagy mentem be egyes helyekre, az maga volt a pokol... mások ott álltak a buszon kabátban, én pedig kabát le, pulóver le, hosszú ujj feltűr... brrr). Télen jó, tavasszal, ősszel jó, nyáron a házban elmegy, kint változó, de az erdőkben azért sokszor kellemes a levegő s rövid távon a melegbe sem pusztulok éppenséggel bele.

Lehet, hogy te érzékenyebb vagy. Én 25 (tartós kánikula esetén 26) Celsius fölött kezdek csak haldokolni, de onnantól tényleg végem, zombi üzemmódba lépek.


Viszont szeretem a napot s a déli tetőtéri szobákat... Ez van.

De ha hideg levegő jön be hirtelen (légkondi a fejemre vagy nyitott ablak agyonfűtött lakásban), attól megfázom. Semmi mástól nem, kizárólag ettől.


Nehéz az élet.

2016. júl. 16. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Te kevésbé vagy akkor fázós. :)

Mondjuk körülbelül elég lenne nekem is dzseki télen.

Nálam kb. maximum 10 perc gyaloglások, de gyors a gyaloglótempóm, utána tömegközlekedés. Ott megizzadok de legalábbis melegem van, már lassan csak jól fűtött járművek lesznek forgalomban. Leszállok, és állítólag fáznom kellene, mivel átmelegedtem, de nem... melegem van tovább az utcán. A célba érve, mintha nyár lenne, hideg víz a csuklóra, pólóra vetkőzés vagy hosszú ujjú feltűrése.


Kb. 28-29 felett kezdek haldokolni. Ha mozgok, akár házimunka stb, akkor jó, ha tornázok, jó, ha leülök, végem. :D

Van, hogy laza séta közben lesz végem. Várost néztünk tavaly egy barátnőmmel (ő hidegvérű), és egy óra múlva kértem, hogy üljünk le az árnyékban. :D


A túra viszont mínuszban nekem rossz. Legalábbis ha pihenős túra. Teljesítménytúra jelleggel tuti felfrissítene, de "baráti túra" jelleggel öt perc alatt fagyoskodom. Itt jön képbe, hogy egy olyan, meleget nem bíró hidegszerető vagyok, aki fázós. :D



15-25 a legjobb nekem.



Amúgy elvileg gyors az anyagcserém. Például ha iszom folyadékot, hamar átfut rajtam. De az alkohol is (amikor az ember szédül pl tőle) hamar átmegy rajtam. Vagy könnyen leszek másnapos (még életemben nem volt effektíve berúgva), de állítólag elég hamar "kigyógyulok" belőle.

Pörgős vagyok és alapvetően nehezen vagyok álmos. Ha akkor alszom, amikor az én ritmusomnak megfelelő, legalább úgy 6,5 és maximum 8-9 órát, és nem untatnak halálra, nem leszek álmos napközben, sőt, búgócsiga. :D

A testhőmérsékletem pedig az átlagosnál kissé magasabb.

Nálam ez lehet a biológia része (?)


Viszont azt mondják, a túlsúlyosak nem fázósak sokszor, nekik nem gyors az anyagcseréjük.

Ki tudja? (?)

2016. júl. 16. 20:47
 4/4 anonim ***** válasza:
Én 178 cm, 58 kg vagyok 110-es vérnyomással, és ha nem végzek intenzív testmozgást (sport, kerti munka) akkor nagyon fázós vagyok. Pont a kérdésed kiírásakor moziba mentem [link] kabátban, olyan hideg volt nekem a 13 fok és szél. 23/L
2016. júl. 19. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!