Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha halolaj kapszulát veszek,...

Ha halolaj kapszulát veszek, miből lehetek bizonyos benne, hogy nem károsodik pár napon belül a hatóanyag? (nagyon romlandó a halolaj, pár nap elég neki, úgy tudom)

Figyelt kérdés

Ilyenekről semmit nem írnak, csak sokféle információt lehet olvasni, hogy az avas halolaj kapszula nagyon káros.

Egymásnak ellentmondó információkat lehet olyan téren is olvasni, hogy milyet érdemes venni, egyik információ szerint a szín se mindegy, mert "ha kinyitod a dobozt és fény éri, rögtön tönkre megy".

Ha bio (sokan "bio" megjelöléssel forgalmazzák) akkor is az a kérdés, hogy miből lehetek biztos benne, hogy adott esetben pár hét múlva is jó a hatóanyag?

Szavatossági ideje jó hosszú ezeknek.



2016. júl. 24. 08:38
 1/2 anonim ***** válasza:
A halolaj, mint az olajak általában, egyáltalán nem romlik gyorsan, nem tudom, ezt hol olvastad. A folyékony formában kapható natúr halolajat felbontás után hűtőben jó tárolni, ez minden óvintézkedés. A kapszulás kiszerelésnél is bőven elég, ha betartod a csomagoláson olvasható tárolási javaslatot (általában száraz, hűvös helyen kell tárolni, ez minden). A nagy hőségtől a lágyzselatin kapszula megolvadhat. Az viszont fontos, hogy jól nézd meg, milyen terméket vásárolsz. A kínait, vietnamit messzire kerüld el, de még a nagyobb cégek is gyakran onnan vásárolt hulladék halat dolgoznak fel. A legjobb minőségűek a skandinávok (izlandi, norvég, stb.), de jó a kanadai és a német készítmények többsége is.
2016. júl. 25. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Most csak hirtelen ezt találtam, de régebben sokat olvastam erről különféle cikkekben, ahol kifejtették, hogy a halolaj nagyon romlandó és nem mindegy a minőség.

Sajnos már nem emlékszem rá, hol olvastam erről konkrétan.


Káros is lehet a halolaj-kapszulák szedése - HáziPatika

[link]


...

A kutatás rá akar világítani az avas halolaj káros hatásaira is - mely kérdéskört eddig még senki nem vizsgálta.



"Az avas olaj rossz szagú, és szörnyű íze van, ezért senki nem akarná lenyelni. Viszont a halolaj-kapszulákon lehetetlen eldönteni, hogy romlott, vagy

nem. Emiatt fontos megvizsgálni, hogy az avas olaj kevésbé egészséges, sőt rosszabb esetben még káros is lehet" - magyarázza Froyland.


A kutató arra utalt, hogy a romlott olaj fogyasztása oxidatív stresszt eredményezhet az elő sejtek számára, ami csökkenti a szervezet antioxidáns szintjét,

előnytelen folyamatokat beindítva. Egy korábbi vizsgálatban már bebizonyították, hogy az olajkapszulák rendelkeznek ilyen jellegű hatással - akár lejárati

idejük előtt egy évvel, ezzel szemben a friss omega-3 kivonat nem káros. Ez a tanulmány az egyik legnagyobb halétel-gyártó, a Smart bevonásával készült.



Froyland felhívja az egészségügyi hatóságok figyelmét, hogy a jövőben az ipar szereplőitől független vizsgálatokat kell végezni a kérdést illetően, melyek

eredménye csak kiváló dokumentációt követően fogadható el.

2016. júl. 26. 12:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!