Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Gyakorlatok állkapocs kattogás...

Gyakorlatok állkapocs kattogásra/reccsenésre?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 2 napja állandóan kattog az állkapcsom, eddig is volt rá példa, de most állandóan. Még akkor is ha ki sem nyitom a számat, csak megmozdítom icipicit. MINDIG BÁRMIT TESZEK ÉS NEM MÚLIK EL. Orvoshoz jövő hét csütörtök elött nem tudok menni, mert külföldön vagyok. Milyen gyakorlatokat csináljak, hogy ez enyhüljön? Azt írják, tornáztatni kell, de gyakorlatok sehol sincsenek.. Mondjatok párat könyörgöm mert már a sírás határán vagyok. Volt már valakivel ilyen? El fog múlni? Mit tegyek?

2016. júl. 24. 19:42
 1/3 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Esélyesen "subluxalt" állapotba került az állkapcsa, vagyis ficam közeli állapotban van, ami miatt kellemetlenné vált a kattogás. Manuális fogások tudják segíteni ennek a korrekcióját. Önkezelés gyanánt megpróbálhatja - saját felelősségre - enyhén oldalra tolni az arcszegletét megtámasztva az állkapcsát és úgy megpróbálni nyitni-zárni. Akkor helyes a technika, ha csökken a fájdalom és a kattogás. Érdemes manuálterapeutához, vagy állkapocs problémákban járatos gyógytornászhoz járatos gyógytornászhoz fordulnia mihamarabb.


Üdvözlettel,

Szabó Klára

gyógytornász

2016. aug. 9. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a hasznos választ! Már enyhült szerencsére ez a kattogás, elmentem manuál terápiára és nagyon is használt
2016. szept. 23. 16:20
 3/3 anonim ***** válasza:
Azóta elmúlt a probléma?
2020. aug. 29. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!