Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A hamufelhő miatt lehet...

A hamufelhő miatt lehet SZELLŐZTETNI?

Figyelt kérdés

Minden újság és híradó tele van a hamufelhővel...


És hogy a repülőgépek valamijét is eltömítheti ezért légtér zár van meg stb.


De arról nem találtam információt, hogy most ez mennyire vészes. Lehet holnap (szombaton) szellőztetni?


Vagy inkább ne nyissak ablakot?


Ruhákat se rakjam inkább ki?


Szabadtéri programra is kilátás van, lehet ilyenkor odakint lenni?


Bocs a buta kérdésekért, dehát láttam azt a hamufelhőt a videókon (már M.o. felett) és nem volt túl "ígéretes".


2010. ápr. 16. 23:30
 1/9 anonim ***** válasza:
37%
Linkelnél egy olyan videót, ami Magyarország felett mutatja a hamufelhőt?
2010. ápr. 16. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
35%
Nem a szomszéd házban tört ki a vulkán, úgyhogy nyugodtan kinyithatod.:)
2010. ápr. 16. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
57%
Egyik helyen azt mondták legyünk fedett helyen, azaz bent, de a másik helyen meg azt mondták hogy nem káros, még az asztmásokra sem.
2010. ápr. 16. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
"Nem okoz jelentõsebb egészségügyi hatást az izlandi vulkán kitörése után keletkezett hamufelhõ - mondta el a Független Hírügynökség kérdésére az Országos Közegészségügyi Intézet vezetõje. Páldy Anna magyarázata szerint a nagyon apró szemcsékbõl álló felhõ 6-14 ezer méteres magasságban van és nem keveredik az alacsonyabb légtérben lévõ porral annyira, hogy ott megnövelné a porkoncentrációt. Így tehát a földfelszín közelében lévõ porszennyezésre nincs jelentõs hatással."
2010. ápr. 16. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Én a tv-ben láttam felvételeket, így nem tudok linkelni, sajnos.


Hát köszönöm, akkor szerintem egy gyors fél órás szellőztetés a házban, nem fog nagy problémát okozni.


Egyébként ez is elég érdekes, pár perce egy videót láttam, hogy nemsokára eléri az ország északi részét a felhő.

Valaki azt írta délután, hogy nyugatról közelít... egy fél órája meg olvastam egy cikket, ami szerint keletről... komolyan.

Ezek után már végképp nem tudom mi van.


Csak a tvben olyan nagy dolognak tűnt, főleg, hogy szinte csak ezzel kapcsolatos hírek voltak. De szerintem akkor nem aggódom miatta...

2010. ápr. 16. 23:50
 6/9 A kérdező kommentje:
23:50 köszönöm a választ neked is!
2010. ápr. 16. 23:50
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Én azt hallottam, hogy csak a repcsikre veszélyes, mert ide le hozzánk a földre nem ér el.

Szerintem amúgy kinyithatod. A világ többi felén sem csináltak semmi óvintézkedést (legalábbis nem hallottam róla) szóval nem hiszem, hogy annyira veszélyes. Ráadásul ott Izlandon is élnek emberek, és nem hallani, hogy bármi bajuk lenne. Jó, az is igaz, hogy ha valami bajt hozna a por, akkor az hosszú távon derülne ki, de szerintem nem kell anynira félni.

2010. ápr. 16. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
75%
Az a "por" nem por ám, hanem tűéles kristályok és ha lejjebb sodródik, komoly problémákat okozhat, különösen asztmásoknál.
2010. ápr. 16. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
61%
Az emberek olyan buták, de most komolyan mondom, ezért is lehetett a sok buta embert beetetni a H1N1-el! Először is szerinted ha nem lehetne ilyen dolgokat csinálni akkor azt nem mondanák be 5 percenként a tévében, rádióban? Ne legyünk már ilyen buták érthetően elmondták, hogy ez csak a repülőgépekre veszélyes ennyi akkor most mit kell ezen parázni! Egyébként a sok sügér ember már tegnap kora reggel vélni látta a hülye felhőket amik még meg sem jöttek, mert csak tegnap este értek ide! Nem akartam ennyire nyersen fogalmazni, de azért szerintem ennyire pánikolni nem kéne!
2010. ápr. 17. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!