Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Működő konvektor mellett...

Működő konvektor mellett hogyan tudok szellőztetni?

Figyelt kérdés
Most költöztem albérletbe egyetem miatt Budára, egy régi építésű lakásba. A gond az, hogy csak egy külső fal van, ahol a konvektor is ki van vezetve, ezért az ablakot nem tudom ott kinyitni. A belmagasság viszont elég nagy, és vannak ablakok feljebb is (kb. 1,5-2 m-rel magasabban mint a konvektor), ezeket biztonságos kinyitni ha megy a fűtés, vagy még ilyen magasságból is visszajöhet az égéstermék?
2011. okt. 17. 09:28
 1/4 anonim ***** válasza:
Konvektort letekered, amikor szellőztetsz, amúgy is árt neki, ha rámegy a hideg levegő. Ha kiszellőztettél, akkor ablak becsuk, konvektor felteker.
2011. okt. 17. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha szellőztetsz akkor legfeljebb lekapcsolod arra a kis időre a konvektort őrlángra.

Ha nem akarod akkor kipróbálod, hogy valóban visszahozza e az égésterméket. Elég hamar meg lehet érezni. Ha bekövetkezik akkor konvektor lekapcsolás, szellőztetés mégegy kicsit. Ha nem érzed az égéstermékszagot ablak bezár konvektor felkapcsol. Azért ebben az esetben figyelj oda!!

Ha felső bukó ablakod van vagy nyíló, akkor viszont nyugodtan szellőztethetsz. Ott nem jön vissza az égéstermék. Elszellőzik, felhigul a külső levegővel.

2011. okt. 17. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
köszönöm a gyors válaszokat
2011. okt. 17. 18:19
 4/4 anonim ***** válasza:

De miért akarsz működő konvektor mellett szellőztetni?


Csak pocsékolod vele az energiát. Tekerd le addig télen amúgy sem szokás sokáig szellőztetni nyáron meg nem fűtesz :)

2016. máj. 6. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!