Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogy tudnék "leszokni" az...

Hogy tudnék "leszokni" az orrcsepp függőségről?

Figyelt kérdés
Még tavaly szeptemberben volt egy csúnya megfázásom (a buszon kinyitották az ablakot és egy órán át csapott a huzat, becsukni meg nem lehetett) akkor az orvos felírt egy orrcseppet, hogy attól elmúlik az orrdugulás. Miután elhasználtam az egészet, vennem kellett másikat, mert nem kaptam levegőt éjszakánként, se nappal, ami az iskolában igen kellemetlen volt (16 éves vagyok egyébként). Miután az az üveg is elfogyott azt követte egy másik, majd még egy. Tudom, hogy csak kb. két hétig szabad egy ilyet használni, de egyszerűen nem tudok aludni, normálisan enni, hogyha nem fújok az orromba egy adagot. Nemrég voltam kórházban (nem megfázással, hanem epilepsziával), ahol megemlítettem ezt egy fül-orr-gégésznek, aki egy allergiás eredetű orrdugulást állapított meg. Adott egy allergiás tünetekre való orrspray-t, amit két hétig kellett használnom. Két napja telt le ez az időszak, de még mindig nem vagyok jól (most se kapok rendesen levegőt), újabb orrcseppet meg nem akarok használni, de éjjelente meg nem kapok rendesen levegőt, ezért rosszul alszok. Orrmandulám nincs kivéve, ha ez számít valamit (az orvosok szerint nem szükséges nekem kivenni). Valaki tudna ajánlani valami megoldást? Előre is köszönöm!

2016. júl. 25. 09:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Van ilyen sós vizes spay, szerintem azt nyugodtan használhatod, nincs benne semmi extra, hátha segít. De legegyszerűbb ha elmész orvoshoz, biztos ami tuti.
2016. júl. 25. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Épp ez az, hogy már közel egy éve járok orvoshoz, de semmi konkrétat nem mondanak. Az egyik szerint allergiás vagyok, de az allergiateszt negatív lett (csináltak ilyen "csepegtetős-szurkálós" akármit, plusz a véremet is megnézték). A háziorvosom pedig forró teát és C-vitamint javasol (mióta az eszemet tudom azóta ezt mondja MINDEN betegségre). Fül-orr-gégész is megnézett többször is, de csak allergiás orrspray-t adnak, ami nem használ semmit. De a sós vizes oldatot kipróbálom, hátha használ valamit.
2016. júl. 25. 10:14
 3/11 anonim ***** válasza:
Eukaliptuszosat vegyél, a sima sós vizes sz*rt se ér. (A gyógyszerész közölte velem :) . Egyébként nekem az eukaliptuszos se használt annyit, hogy le tudjak szokni, bár a semminél jobb volt.
2016. júl. 25. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
9%
Van egy olyan érzésem, hogy te ezt az egészet bebeszéled magadnak... hipohonder vagy lehet :D
2016. júl. 25. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanígy jártam én is. Hozzászoktam az orrcsepphez. Egyszerűen muszáj volt használnom, mert máskülönben képtelen voltam nélküle normálisan lenni, aludni.

Elmentem a Fül-Orr-Gége klinikára, mert elegem volt a dugulás-érzésből. A doki azt mondta, sajnos biz. orrcseppek velejárója a hozzászokás és egyedüli megoldás, ha egyszerűen csak abbahagyom. A kérdésemre, de akkor hogyan vegyek levegőt, hogyan aludjak, ezt válaszolta: vagy használom tovább, akár életem végéig is az orrcseppet vagy egyszerűen leteszem. Pár napig rossz lesz, de aztán változni fog a helyzet. Csak ezt a pár napot kell kibírnom.

Elmentem haza és leforrázva éreztem magam, hogy semmi segítséget nem kaptam.

Elmentem a szakorvosi rendelőbe. Érdekes módon ugyanezt mondta ez a másik doki is.

Elindultam haza és közben gondolkodtam. Megér egy próbát. Igaz olyan leszek, mint a mosogatórongy, de nem véletlenül mondta két orvos is ugyanazt.

Letettem az orrcseppet. Szenvedtem. Én semmilyen sós és egyéb orrcseppet nem használtam közben és még allergiaellenes gyógyszert sem szedtem, nem infráztam. Szenvedtem, de azt nagyon. Kb. a 3. nap már nem volt olyan vészes. Egy hét múlva már alig-alig volt tünetem és már aludni is tudtam. Másfél hét múlva semmi tünetem nem volt.

Igazuk volt az orvosoknak. Azt is mondták, valakinek már pár napon belül véglegesen rendeződik a helyzete, de valakinek kettő-három hét is lehet, amire orrcsepp nélkül is kap levegőt.

A váróban beszélgettem korábban orrcsepptől függővel. Megtudta, hogy függőség és az egyedüli módszer a határozott hozzáállás, azaz lerakni, nem használni, elfogadni a pár napos rossz érzéseket, de ettől véglegesen rendeződhet a helyzet és rendeződött is. Ő is ezt tette és nem az orra miatt volt már a rendelőben, hanem a barátnőjét kísérte el.

A jövőben még akkor sem vennék orrcseppet, ha ezt akármelyik doki javasolná.

Ennek már vagy 15 éve és azóta sincs semmi bajom.

Nem hangozhat megnyugtatóan, mert szenvedhet az ember pár napig, de hidd el, nem kell más, csak az, hogy egyszerűen nem használod. Meg tudod csinálni, hogy azonnal elbúcsúzol a csepptől.

Hajrá!

2016. júl. 25. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Akkor eldöntöttem: Hagyom a francba az egészet, nem használom többé, csak kibírom valahogy az éjszakákat. :D

Maximum olvasok vagy netezek és akkor könnyebben el fogok tudni aludni. Azért köszi a segítséget!

2016. júl. 25. 13:37
 7/11 anonim ***** válasza:
Sok sikert, elviselhető időszakot kívánok.
2016. júl. 25. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ha nő vagy, a Rudon-cseppet is tudom ajánlani...
2016. júl. 26. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Fiú vagyok :D
2016. júl. 26. 16:19
 10/11 anonim válasza:
Azóta így 6 évre rá mi történt? Megoldódott?
2022. dec. 7. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!