Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Crohn betegségben szenvedők...

Crohn betegségben szenvedők miért ehetnek kevés zöldséget és gyümölcsöt, főleg nyersen?

Figyelt kérdés
2016. júl. 28. 18:47
 1/5 anonim ***** válasza:

Mert kedvezőtlenül hatnak az emésztésre, ingerlik, vagy károsítják a bélnyálkahártyát, de főként a:

káposztafélék, kukorica, karfiol, karalábé, hagyma, fokhagyma, paradicsom, paprika, gomba, uborka, retek, sóska, paraj, cékla, kukorica, szárazhüvelyesek, szója, aprómagvas gyümölcsök, körte, szilva, narancs, mandarin, grapefruit, datolya, füge, olajos magvak.


Végül is nem sok marad, ami ajánlott.


Ajánlott zöldségek a burgonya, zeller, sárgarépa, fehérrépa, fejessaláta, tök, padlizsán, sütőtök, cukkini, patisszon. A zsenge zöldborsót és zöldbabot nagyon puhára főzve, paszírozva lehet fogyasztani.

2016. júl. 28. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszod! Nálam a tej + cukor + péktermékek ingerlik a legjobban. Úgy érzem lassan semmit nem ehetek amúgy is kilátszanak a bordáim, 20 éves vagyok. :( Ezzel a betegséggel amúgy meddig lehet együtt élni?
2016. júl. 28. 23:11
 3/5 anonim ***** válasza:

A legfontosabb, hogy ne add fel! Egy dietetikus sokat segíthetne, az étrended kialakításában.

Noha ez egy komoly krónikus folyamat, a Crohn betegség csak igen ritkán végzetes. A legtöbb, ebben a betegségben szenvedő ember hasznos és produktív életet él, bár előfordulhat, hogy tartósan kell gyógyszert szedniük, illetve alkalmanként kórházi kezelés válhat szükségessé.

Fontos, hogy ne légy stresszes és pozitívan gondolkodj.

Ha dohányzol, azzal mihamarabb hagyj fel.

Növények is hatásosak lehetnek és sokat segítenek! A zöld tea például és a kurkuma. Mályvacukor, nem az édességre gondolok!!!

Fontos a D és B12 vitamin!

2016. júl. 29. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nincs kőbe vésve a dolog, csak ki kell tapasztalni, hogy mire reagál jól a bélrendszered és mire nem. Mondjuk amit az első leírt, abból szerintem max csak a fele nem ajánlott, pl a retek, paprika, sóska meg ilyenek simán mehetnek. Én a helyedben inkább az olyan zöldségeket kerülném amiben emészthetetlen vagy nehezen emészthető részek vannak, pl kukorica, szója, magos gyümölcsök pl szőlő, dinnye, de ha kimagvalod akkor ezekkel sincs gond. Esetleg biológiai terápia szóba jött már? Engem az hozott rendbe, a többi gyógyszer csak parasztvakításnak jó.
2016. júl. 29. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
ne haragudj ha tudatlan vagyok, mit jelent a biológiai terápia?
2016. júl. 29. 22:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!