Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Milyen gyümölcsöt egyek ha...

Milyen gyümölcsöt egyek ha Kálciumot akarok vinni a szervezetembe?

Figyelt kérdés
Fehèr foltok vannak a körmömön...anya azt mondta hogy kevès a Kálciumom ès egyek olyan gyümölcsöket ill.zöldsègeket ami sokat tartalmaz

#gyümölcs #kálciuum
2016. ápr. 7. 17:36
 1/3 anonim ***** válasza:

Ez tévhit, hogy a körmön lévő fehér foltot kálciumhiány okozza. Nem biztos, sőt többnyire nem az okozza, csak mivel ezer dologtól lehet, a legtöbben akik nem tudják mitől van ráfogják erre, mert mondani akarnak valamit.

Ezek amúgy a szarurétegbe ékelődött apró buborékok, amik sérüléstől, betegségtől, és többféle tápanyaghiánytól is kialakulhatnak.


Ha vitamin vagy ásványianyag hiányra gyanakszol, akkor próbálkozz cinkkel, vassal, magnéziummal, így egyben. Nekem azóta nincsenek mióta ezeket szedem és sok fehérjét eszem.


Apropó! Nálam pl. a szelén tartalmú vitaminoktól meg kijönnek. Bár az emberek többségére nem az jellemző, hogy túllőné magát vitaminnal mint én. Szóval inkább az előzőekkel próbálkozz.

2016. ápr. 7. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Kedves válaszadó!

Ès ezek milyen gyümölcsökben gazdagok?

2016. ápr. 8. 07:26
 3/3 anonim ***** válasza:
a tojáshéjban van a legtöbb kalcium, de sok van a tejben, sajtban is. A teljes növényi anyagban van, tehát mindent magostól, szárastól, gyökerestől kell fogyasztani. Nekem mindig betegség során jönnek ki ezek a fehér pöttyök, iletve amikor már észrevehető, akkor onnan visszaszámolva tetten érhető a betegség kitörése/lezajlása.
2016. júl. 12. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!